Acetenisept Jak stosować


Acetenisept jak stosować

Nowoczesny, skuteczny preparat antyseptyczny do bezbolesnego stosowania wspomagający gojenie się ran. Zastosowany bezpośrednio po zranieniu, dostarcza ranie odpowiednią ilość wilgoci i tworzy warstwę ochronną przed bakteriami i stanami zapalnymi, dzięki czemu wspierane są normalne procesy gojenia. Spryskuje się lub nakłada 1-2 razy dziennie aż do całkowitego zagojenia się rany.

Dezynfekuje uszkodzoną skórę i błony śluzowe w celu wielokrotnego, czasowego przygotowania obszaru przed zabiegami diagnostycznymi &chirurgicznymi. Do zapobiegania zakażeniom narządów płciowych & wydalniczych, w tym przed założeniem cewników do pęcherza moczowego i w jamie ustnej.

Octenisept to skuteczny roztwór antyseptyczny zawierający oktenidyny dichlorowodorek i fenoksyetanol, który jest skuteczny wobec bakterii Gram-ujemnych & Gram-dodatnich i grzybów. Stosowany jest w leczeniu różnych schorzeń, w tym flegmony, liszajec, gronkowca złocistego, mykoplazm i trichomonad.

Stosuje się go za pomocą wacika, krążka lub rozpylacza i rozcieńcza do wymaganej mocy (jeden do dwóch, jeden do sześciu razy). Lek można również stosować w postaci nierozcieńczonej, zakraplając bezpośrednio z główki butelki.

Bezbarwny środek do dezynfekcji ran jest bardzo łagodny dla skóry i nie powoduje podrażnień, jest odpowiedni dla niemowląt, wcześniaków i dzieci. Dodatkowo niszczy infekcje grzybicze.

Stosowanie octeniseptu jest bardzo proste i bezbolesne: należy nanieść roztwór na ranę po zranieniu poprzez rozpylenie lub naniesienie go wacikiem. Następnie należy pokryć ranę cienką warstwą żelu octenisept. Ze względów higienicznych końcówka tubki nie może mieć kontaktu z raną lub innymi powierzchniami.

Do ran urazowych, ostrych, przewlekłych, chirurgicznych i oparzeniowych.

Unikalne połączenie oktenidyny i fenoksyetanolu w octenisepcie(r) zapewnia szybkie, szeroko zakrojone działanie antyseptyczne, dzięki czemu eliminuje istniejące mikroby i zapobiega infekcjom, co pomaga w szybszym gojeniu się rany bez przeszkód.

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji, aplikację octeniseptu(r) należy wykonywać ostrożnie, rozprowadzając go równomiernie na wszystkich dostępnych obszarach skóry i błon śluzowych oraz upewniając się, że wszystkie miejsca są równomiernie nawilżone. Jest to szczególnie konieczne, aby uniknąć rozprzestrzeniania się zakażenia przez florę bakteryjną na otaczające tkanki.

W przypadku przedłużającego się stwardnienia, wskazane jest płukanie rany roztworem 1 części Octenisept(r) na 5 części wody przez 30 minut. W razie potrzeby roztwór Octenisept(r) można rozcieńczyć sterylną wodą.

W okresie ciągłego leczenia do 14 dni.

Nie zaleca się podawania leku przez okres dłuższy niż zalecany, ponieważ może to nie pomóc w poprawie objawów, a także może prowadzić do zatrucia lub poważnych działań niepożądanych.

Antyseptyk octenisept(r) jest doskonałym, dobrze tolerowanym środkiem bakteriobójczym w leczeniu ran urazowych, ostrych, przewlekłych, chirurgicznych i / lub oparzeniowych. Jest rozpylany lub nakładany w/g wacika na wszystkie dostępne obszary skóry i tkanki śluzowej.

Octenisept(r) antyseptyk jest stosowany u dorosłych & dzieci w wieku od jednego miesiąca do starszych niż 65 lat i może być przyjmowany doustnie. Jest dostępny w różnych mocach i można go kupić w większości aptek.

Podobne tematy