Jak używać aloesu na twarz

Ten artykuł został przygotowany we współpracy z dlaczegosam.pl

Aloes jest starożytnym naturalnym środkiem, który może być stosowany w leczeniu różnych chorób skóry. Ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwutleniające, odżywcze, chłodzące i regenerujące komórki, które mogą uzdrowić uszkodzoną skórę i przywrócić jej zdrowy blask.

Używaj go jako środka do mycia twarzy i nawilżania

Stosowanie żelu aloesowego jako środka do mycia twarzy dwa razy dziennie jest jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się trądziku, oparzeń słonecznych i łupieżu. Pomaga również zmniejszyć zmarszczki z czasem poprzez zwiększenie produkcji kolagenu w skórze.

Możesz znaleźć żel aloesowy w większości sklepów z lekami i domów towarowych, a także możesz uprawiać własną roślinę aloesu i zbierać żel do stosowania na twarz. Wnętrze liści rośliny aloesu zawiera najsilniejszą formę żelu, ale łatwo jest kupić butelkowane wersje, które są równie skuteczne.

Może pomóc z trądzikiem

Chociaż dokładny powód, dla którego aloes jest tak skuteczny w walce z trądzikiem nie jest w pełni zrozumiały, może to być spowodowane jego właściwościami przeciwzapalnymi. Stwierdzono również, że hamuje wzrost niektórych bakterii, co może pomóc w zapobieganiu i kontrolowaniu ognisk trądziku.

Może również pomóc w zaniku ciemnych plam i zminimalizować wygląd blizn potrądzikowych, co może być problemem dla wielu osób. Stosowanie produktów doustnych zawierających aloes może być pomocne w blaknięciu tych śladów, ale przed wypróbowaniem należy porozmawiać z lekarzem.

Kiedy nakładasz aloes na twarz, pamiętaj, aby używać tylko cienkiej warstwy żelu. Zbyt duża ilość spowoduje, że Twoja skóra stanie się podrażniona i sucha.

Możesz nawet zmieszać niewielką ilość żelu aloesowego z olejem kokosowym i zastosować go jako maseczkę do twarzy. Pozostaw ją na skórze przez około 10 minut i spłucz zimną wodą, aby nawilżyć i odżywić skórę.

Alternatywnie, możesz zrobić własny płyn do mycia twarzy, mieszając łyżeczkę żelu aloesowego z 1 łyżeczką wody różanej i kilkoma kroplami soku z cytryny. Delikatnie wmasuj tę mieszankę w twarz, zanim ją zmyjesz.

Dobrym pomysłem jest przetestowanie produktu najpierw na ramieniu lub udzie, aby upewnić się, że nie masz żadnych alergii na samą roślinę.

Oczyszczanie bez mydła to świetny sposób na wykorzystanie aloesu na twarzy, ale należy pamiętać, że metoda ta może być wysuszająca. Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, najlepiej jest wypróbować kilka różnych marek mycia twarzy bez mydła przed osiedleniem się na tym, który działa najlepiej dla Ciebie.

Traktowanie ukąszeń owadów

Jeśli masz ukąszenie owada, spróbuj nałożyć cienką warstwę żelu aloesowego na obszar, a następnie przykryć go bandażem. Pomoże to ranie szybko się zagoić i zapobiegnie rozwojowi bakterii, które mogą wywołać infekcję.

Drobne rany skórne i skaleczenia mogą również odnieść korzyści z nałożenia żelu aloesowego na dotknięty obszar. Po zagojeniu się rany, będzie ona mniej skłonna do krwawienia i powodowania podrażnień.

Podobne tematy