Bactigras – jak stosować

Rany powstają z różnych powodów, takich jak zranienie, przekłucie lub tępy uraz. Muszą być traktowane z należytą starannością, aby nie uległy zakażeniu i mogły się prawidłowo goić. Opatrunek na ranę odgrywa główną rolę w leczeniu rany.

Bactigras to miękki opatrunek parafinowy, który pomaga zmniejszyć zakażenie i stan zapalny rany. Działa również kojąco na skórę. Jest dostępny w różnych rozmiarach, aby dostosować się do potrzeb pacjentów.

Opatrunek bactigras zawiera octan chlorheksydyny, który jest środkiem przeciwbakteryjnym. Jest skuteczny wobec szerokiego zakresu bakterii gram dodatnich i gram ujemnych.

Jest bezpieczny do stosowania na drobne oparzenia, rany, otarcia, miejsca przeszczepów i owrzodzenia nóg. Może być stosowany jako uzupełnienie systematycznej antybiotykoterapii i może pomóc w zapobieganiu zakażeniom.

Jak stosować bactigras?

Bactigras jest nisko przylegającą, nietkaną gazą, która jest impregnowana białą, miękką parafiną BP zawierającą 0,5% w/w octanu chlorheksydyny. Jest sterylny i pakowany w foliowane opakowania.

Chlorheksydyna jest środkiem antyseptycznym, który jest skuteczny wobec wielu gatunków bakterii, w tym Pseudomonas, Proteus i Staphylococcus aureus. Jest to biały lub bladokremowy mikrokrystaliczny proszek, który jest rozpuszczalny w 55 częściach wody i 15 częściach alkoholu.

Można go nakładać na powierzchnię rany za pomocą czystego opuszka palca. Należy go przykryć drugim opatrunkiem chłonnym i zabezpieczyć na miejscu. Pomoże to we wchłonięciu wysięków z rany i utrzymaniu jej w suchości.

Produkt ten jest bardzo skutecznym opatrunkiem na rany, który, jak udowodniono, zmniejsza ból i zakażenie u pacjentów, u których wykonano operacje przeszczepu skóry. Korzystnie wpływa również na kontrolowanie utraty krwi i zmniejsza szanse na rozwój drobnoustrojów.

Ponadto może być bezpiecznie stosowany przez dłuższy czas bez wywoływania reakcji alergicznej. Jest dostępny w różnych rozmiarach, aby zaspokoić potrzeby pacjentów i może być delikatnie nasączony sterylnym roztworem soli fizjologicznej.

Bactigras może być zmieniany codziennie w celu utrzymania integralności rany. Częstotliwość jej zmiany zależy od charakteru rany i intensywności procesu gojenia.

Przed zastosowaniem bactigry ważne jest oczyszczenie rany i skóry wokół rany za pomocą zwykłej soli fizjologicznej lub zatwierdzonego przez agencję środka do oczyszczania skóry. Pozwoli to usunąć wszelkie zapachy i nadmiar płynów, które mogą powodować podrażnienia. Następnie osusz ranę i okolice rany.

Następnie nałożyć bactigras na ranę i przykryć chłonnym płatkiem. Następnie zaklej go taśmą lub zabandażuj, aby utrzymać go na miejscu.

Zaleca się jego zmianę raz dziennie lub raz na drugi dzień w zależności od intensywności rany i ilości wysięku. Nie nadaje się do ran, na których rozwinęły się odleżyny.

Należy pamiętać, że bactigras powinien być przechowywany na płasko w kontrolowanej temperaturze pokojowej ( 25°C). Opatrunek nie powinien być wystawiony na działanie promieni słonecznych lub silnego ciepła przez dłuższy czas.

Podobne tematy