Colgate Duraphat 2800 ppm i 5000 ppm Pasta do zębów

Próchnica zębów, czyli próchnica, jest spowodowana przez płytkę nazębną i może wystąpić w każdym wieku. Może powodować nieświeży oddech i ból zębów oraz prowadzić do innych problemów zdrowotnych, takich jak choroby dziąseł i ropnie. Najlepszym sposobem zapobiegania próchnicy jest szczotkowanie zębów pastą z fluorem. Istnieje wiele rodzajów past do zębów z fluorem, ale niektórzy ludzie muszą używać silniejszych, jeśli są w grupie wysokiego ryzyka rozwoju próchnicy.

Duraphat 2800 ppm i Duraphat 5000 ppm Pasta do zębów

Opracowana klinicznie pasta do zębów o wysokim stężeniu fluoru o dwóch mocach. Obie pasty Duraphat zawierają wysoki poziom fluoru, aby pomóc wzmocnić zęby i wspierać ich remineralizację. Wyższe stężenie fluorku w paście do zębów Colgate Duraphat 5000 umożliwia szybkie rozproszenie i większą absorpcję fluorku w celu wspierania remineralizacji w porównaniu z podobnymi produktami.

Odpowiednia dla dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia pasta do zębów o dużej sile działania jest dostępna w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii pod nazwą Colgate PreviDent 5000 Booster Plus. Zawiera ona większą dawkę fluorku sodu niż większość dostępnych bez recepty fluorkowych past do zębów, co ma na celu wspieranie naprawy i wytrzymałości zębów.

Wyższa zawartość fluorku w paście do zębów Duraphat 5000 sprawia, że jest ona lepszą alternatywą dla past do zębów dostępnych bez recepty, które zwykle mają formułę 1450ppm fluorku. Pomaga również zapobiegać i leczyć wczesną próchnicę zębów oraz zmniejsza prawdopodobieństwo powstawania ubytków zębowych.

Jak długo powinienem stosować Duraphat?

Najlepszym sposobem stosowania Duraphat jest mycie zębów niewielką ilością pasty 3 razy dziennie, przynajmniej raz po każdym posiłku. Pastę należy nałożyć na szczoteczkę do zębów 2 cm pasek pasty i szczotkować pionowymi ruchami, upewniając się, że wszystkie obszary zębów zostały pokryte. Upewnij się, że wyplułeś pastę po szczotkowaniu, ponieważ jest to ważne dla zdrowia jamy ustnej.

Unikaj picia fluoryzowanej wody i soli podczas stosowania tego produktu, aby zapobiec gromadzeniu się fluoru w organizmie. Należy również upewnić się, że nie połykasz tej pasty do zębów, ponieważ może być ona toksyczna w przypadku połknięcia. Jeśli przypadkowo połkniesz Duraphat, możesz poczuć się źle lub doświadczyć biegunki i bólu brzucha.

Nie należy stosować pasty Duraphat, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, lub jeśli masz jakiekolwiek problemy zdrowotne, takie jak alergia na fluorek sodu lub inne składniki produktu. Nie jest również zalecany dla osób z astmą lub katarem siennym w wywiadzie.

Jeśli masz jakiekolwiek alergie lub wrażliwości, porozmawiaj ze swoim dentystą przed rozpoczęciem stosowania tego produktu. Nie wiadomo, czy Duraphat będzie wchodził w interakcje z innymi przyjmowanymi lekami, dlatego zaleca się podzielenie się tymi informacjami z lekarzem lub dentystą w czasie pierwszej konsultacji.

Jak długo powinienem czekać na wizytę u dentysty po rozpoczęciu stosowania leku Duraphat?

W zależności od stanu zdrowia i mocy pasty do zębów, której używasz, powinno upłynąć od 10 do 20 dni, zanim dentysta będzie mógł ocenić wyniki. Następnie powinieneś odwiedzać go w regularnych odstępach czasu, aby upewnić się, że Twoje zęby są zdrowe, a proces remineralizacji trwa.

Podobne tematy