Jak wyczyścić kanapę domowymi sposobami

Niezależnie od tego, czy masz zwierzę domowe, czy nie, prawdopodobnie znasz problem posiadania brudnej lub pachnącej tapicerki. Jeśli jednak jesteś zainteresowany czyszczeniem swoich sof domowymi sposobami, istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby zapewnić, że Twoja tapicerka pozostanie czysta i świeża.

Sofy z tkaniny

Utrzymanie sofy w czystości może wydawać się zniechęcającym zadaniem, ale istnieją sposoby na samodzielne czyszczenie. Musisz jednak użyć odpowiednich środków i metod czyszczenia.

Pierwszym krokiem do uzyskania czystej kanapy jest usunięcie wszelkich zabrudzeń, plam i zanieczyszczeń. Można to zrobić za pomocą ręcznego odkurzacza lub za pomocą szczotki. Sucha szczotka z naturalnym włosiem może pomóc wydobyć brud na powierzchnię i rozluźnić plamy.

Następnie, zastosuj niewielką ilość białego octu do plamy. To będzie działać jako środek dezynfekujący i będzie usunąć większość plam. Miękka szczoteczka do zębów może być również używana do szorowania dotkniętego obszaru. Jeśli masz upartą plamę, spróbuj powtórzyć aplikacje. Możesz zastosować suchą szmatkę, aby wchłonąć nadmiar wilgoci.

Istnieje kilka środków do czyszczenia tkanin DIY, które są odpowiednie dla różnych tkanin. Najlepszym sposobem, aby zdecydować, którą metodę użyć jest przeczytanie etykiety na butelce.

Jednym ze sposobów na wyczyszczenie sofy jest użycie sody oczyszczonej. Jest to świetny sposób na czyszczenie tapicerki, ponieważ jest to łagodny środek dezynfekujący, który nie uszkadza tkaniny. Jest to również naturalny dezodorant.

Innym świetnym sposobem na czyszczenie tkanin jest użycie suchego środka do czyszczenia dywanów. Dzięki temu zadanie będzie o wiele łatwiejsze i szybsze. Można go nałożyć na poplamiony obszar i pozostawić na 20 minut.

Ostatni, parowy cleaner może być bardzo dobrym sposobem na pozbycie się plam i zapachów. Uważaj, aby nie przegrzać pary.

Najlepszy produkt do czyszczenia sof z tkaniny będzie się różnił w zależności od osoby. W niektórych przypadkach najlepszą metodą czyszczenia jest po prostu wytarcie rozlanego płynu miękką szmatką i pozostawienie go do wyschnięcia na powietrzu.

Włókna syntetyczne

Używając czystej, miękkiej szmatki i odrobiny płynnego mydła do naczyń, możesz łatwo wyczyścić tapicerkę swojej kanapy. Te naturalne składniki są również znacznie tańsze.

Dobry odkurzacz to kolejny sposób na usunięcie zanieczyszczeń z kanapy. Możesz również poświęcić czas na użycie przystawki do tapicerki, aby ułatwić pracę.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, warto przetestować rozwiązanie czyszczące na małej, niepozornej części kanapy. To pomoże Ci zdecydować, jakiego rodzaju środka czyszczącego użyć.

Czyszczenie parą działa dobrze na większość tkanin, ale nie przegrzewaj urządzenia ani kanapy. Wysuszenie kanapy może potrwać całą noc.

Jeśli nie jesteś w stanie użyć środka do czyszczenia parą, możesz użyć łagodnego detergentu. To pomoże pozbyć się plam na Twojej skórzanej lub zamszowej kanapie.

Dla jasnej kolorowej skóry, możesz użyć soku z cytryny, aby usunąć ciemną plamę. To dobry pomysł, aby pozwolić płynowi wsiąknąć przez 5 do 10 minut. Dobrze jest też wytrzeć zabrudzone miejsce wilgotnym ręcznikiem, aby usunąć nadmiar wody.

Dla włókien syntetycznych istnieje kilka prostych domowych metod, które można wypróbować. Jedna z metod wykorzystuje sodę oczyszczoną. Jest to świetny pomysł, ponieważ jest to sprawdzony sposób na wyciągnięcie plamy z włókien kanapy.

Proste rozwiązanie czyszczące z ciepłej wody i płynnego mydła do naczyń to kolejny skuteczny sposób na uzyskanie czystej kanapy. Pamiętaj, aby przeczytać etykietę, aby dowiedzieć się kod czyszczenia przed zakupem nowej kanapy.

Dla bardziej szczegółowego i sanitized czyszczenia, możesz użyć myjki parowej lub odkurzacza. Możesz chcieć użyć rękawic podczas obsługi tego typu narzędzi.

Plamy i zapachy moczu zwierząt domowych

Używanie domowych metod do czyszczenia plam i zapachów moczu zwierząt domowych może być skuteczne, ale może być również frustrujące. Na szczęście istnieje wiele dostępnych opcji.

Jedną z opcji jest zmieszanie sody oczyszczonej z białym octem. Połączenie to działa dobrze, aby pochłonąć zapachy i rozbić bakterie i wirusy w odpadach zwierzęcych. Możesz zastosować ją do plamy i pozwolić jej usiąść na jakiś czas. Gdy zapach zostanie wchłonięty, odkurz nadmiar.

Inną metodą jest rozpylenie roztworu nadtlenku wodoru i mydła do naczyń. To może być używane na starszych plamach, jak również. Możesz znaleźć nadtlenek wodoru w lokalnym sklepie spożywczym. Jest to słaby kwas, który działa przez zabijanie bakterii poprzez utlenianie.

Możesz również spróbować znaleźć profesjonalnego czyściciela dywanów, aby usunąć plamę. Te środki czyszczące są wyspecjalizowane w usuwaniu moczu zwierząt domowych i pomogą Ci usunąć plamę z dywanu.

Możesz również użyć enzymatycznego środka czyszczącego, aby wyleczyć plamę. Jest to dobra opcja, jeśli masz starą plamę, ponieważ używa enzymów do rozbicia białek, które powodują plamy. Jeśli nie jesteś pewien, czy masz starą plamę, przetestuj roztwór na małym obszarze.

Jeżeli ty jesteś przyglądający dla naturalnego sposobu czyścić zwierzę domowe urynowe plamy i zapachy, ty możesz chcieć patrzeć w produkt który zawiera istotny oleje. Te składniki mogą być niebezpieczne dla zwierząt domowych, więc musisz wiedzieć, czy są one dobrym rozwiązaniem w Twojej sytuacji.

Wreszcie, możesz użyć lampy UV do poszukiwania plam. Jest to wygodne narzędzie, które można kupić w Doggone Pet Products lub Jumbl.

Unikaj wszelkiego rodzaju środków czyszczących

Niezależnie od tego, czy korzystasz z profesjonalnych usług czyszczenia tapicerki, czy próbujesz wyczyścić swoją kanapę w domu, będziesz musiał przestrzegać pewnych wytycznych. Należy również pamiętać, że istnieje kilka środków czyszczących, które mogą uszkodzić tkaninę tapicerki. Niektóre z nich powodują kurczenie się tkaniny. Dobrym pomysłem jest przetestowanie ich na małej powierzchni przed zastosowaniem na kanapie.

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć jest to, że trzeba będzie pozbyć się plam. W zależności od rodzaju tkaniny na swojej kanapie, proces będzie się różnił. Jeśli jest to zamsz, będziesz chciał użyć środka czyszczącego, który jest specjalnie dla tego materiału. Te plamy mogą być trudne do usunięcia na własną rękę.

Jeśli masz kanapę z włókna syntetycznego, będzie o wiele łatwiej usunąć plamy. Możesz wyczyścić tapicerkę używając środków czyszczących na bazie wody. Mogą one być zmieszane z mydłem do naczyń.

Soda oczyszczona jest dobrym sposobem na poluzowanie plam i zneutralizowanie zapachu. Możesz posypać nią kanapę lub wymieszać z suchym środkiem do czyszczenia dywanów, aby zastosować go do plamy. Pozostaw ją na około pół godziny, a następnie odkurz nadmiar.

Możesz również zrobić własny odplamiacz. Dobrym rozwiązaniem dla domowej roboty odplamiacza jest połączenie jednej części białego octu z dwoma kubkami wody destylowanej. Możesz zastosować tę mieszankę do obszaru dotkniętego plamą za pomocą butelki z rozpylaczem. Możesz również spróbować wcierać ją w plamę za pomocą wilgotnej szmatki.

Możesz również użyć połączenia sody oczyszczonej i wody, aby stworzyć pastę. Można ją nałożyć na upartą plamę i pozostawić na około 20 minut.

Dezodoryzacja tapicerki

Niezależnie od tego, czy czyścisz swoją kanapę czy sofę, ważne jest, aby stosować odpowiednie metody czyszczenia. Podczas gdy niektórzy ludzie wolą używać komercyjnych środków czyszczących, możesz również zrobić własne w domu. Te metody są zaskakująco skuteczne. Jeśli będziesz postępować zgodnie z instrukcjami na etykiecie, możesz dezodoryzować swoją kanapę.

Jeśli chcesz zrobić własny środek do czyszczenia tapicerki, będziesz potrzebować trzech składników: sody oczyszczonej, neutralnego mydła w płynie i wody. Każdy składnik może być używany osobno lub w połączeniu.

Soda oczyszczona jest naturalnym dezodorantem i działa bardzo dobrze na meble tapicerowane. Możesz go użyć, wstrząsając proszkiem w kanapę, a następnie pozwól mu siedzieć przez około 15 minut. Można również dodać olejki eteryczne do mieszaniny dla ładnego zapachu.

Domowy środek do czyszczenia tapicerki można zrobić z równych części sody oczyszczonej i wody. Możesz również połączyć z nim płynny środek do zmiękczania tkanin. Możesz umieścić mieszaninę w butelce ze spryskiwaczem i rozpylić ją na dotkniętym obszarze. Następnie można wytrzeć go szmatką. Najlepiej jest używać białej ściereczki podczas czyszczenia tkanin, ponieważ może to spowodować odbarwienia.

Jeśli czyścisz sofę z zamszu lub mikrofibry, musisz użyć środka czyszczącego typu S. Możesz użyć prostego alkoholu izopropylowego lub zrobić roztwór z równych części octu i ciepłej wody.

Gdy używać domowej roboty odplamiacz, ja jest znacząco suszyć twój kanapę przed ty używać je. Dzięki temu nie będzie ona nasiąkać plamą.

Powinieneś przetestować środek czyszczący na ukrytym obszarze, zanim użyjesz go na swojej kanapie. Sprawdź na etykiecie, czy produkt jest na bazie wody czy rozpuszczalnika.

Podobne tematy