Nebu-Dose Hyaluronic Jak stosować


Nebu-dose hyaluronic jak stosować

Aerozol nebu-dose hyaluronic zawiera chlorek sodu (3%). Przeznaczony jest do terapii inhalacyjnej i stosowany u pacjentów z zapaleniem oskrzeli, ostrym zapaleniem oskrzeli, mukowiscydozą i przewlekłą obturacyjną chorobą płuc. Zmniejsza również nasilenie rozedmy wywołanej elastazą w modelach mysich, zapobiega zwężeniu oskrzeli u astmatyków i poprawia niektóre parametry czynnościowe u pacjentów z POChP.

Kwas hialuronowy jest kluczowym składnikiem macierzy zewnątrzkomórkowej płuc i odgrywa istotną rolę w wiązaniu wody, kontrolując w ten sposób równowagę płynów w śródmiąższu. Jest naturalnym produktem ludzkiego organizmu, którego unikalne właściwości przyczyniają się do jego działania przeciwzapalnego i nawilżającego. HA występuje w rzęskach nosa i pęcherzykach płucnych.

Podczas inhalacji roztwór dostaje się do przewodu nosowego i jest szybko wchłaniany do krwiobiegu. Powstałe w ten sposób nawilżenie zwiększa wydzielanie śluzu, co z kolei poprawia oddychanie.

Zalecana jest jednorazowa inhalacja 4 lub 5 ml roztworu. W zależności od potrzeb pacjenta może być stosowany z inhalatorem pneumatycznym lub z inhalatorami w technologii siatkowej.

Jak stosować nebu-dose hyaluronic

Preparat znajduje się w specjalnej ampułce zawierającej 3% jałowy roztwór chlorku sodu i hialuronian sodu. Należy go przechowywać w temperaturze poniżej 25 stopni C, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Jest przeznaczony do terapii inhalacyjnej i należy go stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Na jedną inhalację zaleca się przyjąć 30 ampułek roztworu – 5 ml. Ampułkę należy umieścić w ustach i wdychać roztwór w sposób płynny, powolny, kontrolowany i stały.

Jeśli nebulizator nie działa prawidłowo, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Należy również poinformować lekarza o aktualnym stanie układu oddechowego.

nebu-dose hipertonic wyrobu medycznego

Jak stosować nebu-dose hipertonic
Preparat znajduje się w specjalnej ampułce zawierającej 3% jałowy roztwór chlorku sodu, oraz hialuronian sodu. Roztwór służy do terapii inhalacyjnej i nie należy go rozcieńczać ani mieszać z innymi lekami.

Jest to pojedyncza inhalacja 4 lub 5 mm. W zależności od potrzeb pacjenta, pojedyncza inhalacja 30 ampułek roztworu – 5 ml. Ampułkę można umieścić w ustach, a roztwór powinien być wdychany w sposób płynny, szybki i kontrolowany.

Jest to roztwór do nebulizatora zawierający 3% jałowy chlorek sodu i hialuronian sodu. Jest to specjalnie opracowany preparat do leczenia chorób płuc, z opatentowanym systemem aerozolizacji i podawania. Nadaje się do terapii inhalacyjnej, ponieważ ma niską zawartość siarczynów i wykazuje silne działanie sterylne.

Podobne tematy