Jak wyczyścić szybę piekarnika w środku Amica

Ilekroć muszę wyczyścić szybę piekarnika w środku amica, zawsze trochę się martwię, ponieważ szkło jest bardzo gorące. Więc jak mam ją prawidłowo wyczyścić nie uszkadzając szyby?

Szorowarka

Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele produktów konsumenckich, które pomogą Ci szybko wyczyścić szybę piekarnika. Najbardziej godny uwagi jest proszkowy środek czyszczący BKF, który jest przeznaczony do różnych powierzchni szklanych, w tym zlewów, pryszniców i piekarników. Można również kupić spray do czyszczenia szkła i ściereczkę bez włókien.

Jeśli masz cierpliwość, aby czekać, możesz zdecydować się na podjęcie wyzwanie i zatrudnić profesjonalistę, aby uzyskać szklane drzwi piekarnika lśniące czyste. Niektóre modele wymagają całkowitego remontu drzwi, a to może spowodować uszkodzenie urządzenia, jak również unieważnienie gwarancji. Musisz zapoznać się ze swoim modelem, aby upewnić się, że nie marnujesz pieniędzy.

Szkło jest podatne na zarysowania od wszystkiego, co ma z nim kontakt, a obciążenia mechaniczne mogą zebrać swoje żniwo. Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania temu jest regularne wycieranie stojaków niestrzępiącą się szmatką i pozwalanie im wyschnąć na powietrzu przed włożeniem ich z powrotem do piekarnika. Może warto rozważyć użycie gąbki zamiast szorowarki, ponieważ szorowarka może wprowadzić do szkła drobne rysy, które stanowią zagrożenie.

Nie można wycenić możliwości przyrządzenia posiłku w dobrze oświetlonej kuchni, więc podejmij środki, aby utrzymać nieskazitelny wygląd piekarnika, korzystając z tych pomocnych wskazówek. Używanie niestrzępiącej się szmatki do wycierania półek jest również mądrym posunięciem, ponieważ pomaga zminimalizować szansę na powstanie smug. Możesz rozważyć użycie uszczelniacza odpornego na smugi, aby zachować bezpieczeństwo szklanych drzwi. Możesz również zdecydować się na pozostawienie szklanych drzwi piekarnika bez nadzoru, pozwalając mu wyschnąć przez maksymalnie 24 godziny, co sprawi, że będzie bardziej odporny na zarysowania.

Środek do czyszczenia szklanych drzwi piekarnika komercyjnego

Utrzymanie szyby piekarnika w czystości jest niezbędne dla działania urządzenia. Odpowiedni środek czyszczący może sprawić, że szkło będzie lśniło i błyszczało, usuwając jednocześnie zapieczony tłuszcz i brud.

Soda oczyszczona i ocet to dwa naturalne środki czyszczące, które można stosować na szklanych drzwiach piekarnika. Składniki te są niedrogie, bezpieczne w użyciu i nie uszkodzą Twojego szkła. Można zastosować pastę środka czyszczącego do szkła i pozostawić go na maksymalnie 30 minut. Jeśli masz gruby nagromadzenie grime, może trzeba zostawić pastę na noc.

Jeśli nie masz dostępu do środka odtłuszczającego, możesz użyć białego octu, aby usunąć brud i tłuszcz. Po zastosowaniu tej metody konieczne będzie opłukanie szkła.

W przypadku uporczywych plam z tłuszczu można użyć mocnego środka do czyszczenia szklanych drzwi piekarnika. Produkty zawierające amoniak lub alkohol mogą usunąć powłokę ochronną z szyby.

Aby uzyskać efekt bez smug, wytrzyj szybę szmatką bez włókien. Możesz również spryskać szkło środkiem do czyszczenia szkła. Po usunięciu pozostałości możesz wypolerować szybę.

Możesz również użyć odkurzacza z przystawką do usuwania okruchów i zanieczyszczeń ze szczeliny między szybami piekarnika. Możesz również użyć gumki do zabezpieczenia ściereczki.

Aby zapobiec zarysowaniom na szybie, upewnij się, że wybrałeś środek czyszczący o właściwościach nieściernych. Możesz również użyć gąbki do szorowania szkła.

Jeśli nadal masz problemy z czyszczeniem szyby, możesz spróbować cyklu samoczyszczenia. Cykle te trwają od jednej do sześciu godzin, w zależności od modelu. Cykl ten usunie z piekarnika zapieczony brud, tłuszcz i kurz.

Nietoksyczny środek do czyszczenia szklanych drzwi piekarnika

Używanie nietoksycznego środka do czyszczenia szklanych drzwi piekarnika może pomóc w utrzymaniu wyglądu i funkcjonalności urządzenia. Jednak wykonanie tej pracy może nie być łatwe. Może to wymagać trochę smaru i kilku dodatkowych kroków. Najlepszym sposobem na wyczyszczenie szklanych drzwi piekarnika jest zastosowanie kombinacji metod.

Jedną z opcji jest spryskanie szklanych drzwi sprayem odtłuszczającym. Pomoże to usunąć zapieczone plamy i inne zanieczyszczenia. Wilgotna ściereczka również dobrze się sprawdzi, aby wyczyścić rozpryski.

Inną metodą jest wyszorowanie drzwi miękką gąbką. Jest to bezpieczniejsza alternatywa dla używania szorowarki, która może powodować drobne zarysowania. Do naniesienia środka czyszczącego można użyć niestrzępiącej się ściereczki i przetrzeć ją w kształcie litery S. Następnie suchą ściereczką z mikrofibry należy wypolerować smugi z szyby.

Do czyszczenia szkła w piekarniku można również użyć pasty z sody oczyszczonej i wody. Wymieszaj te dwa składniki razem, aby uzyskać gęstą pastę. Rozprowadź mieszaninę na szkle i pozwól jej usiąść na 15 minut. To pomoże usunąć uporczywe śmieci i tłuszcz.

Wreszcie, próżnia z przystawką szczelinową będzie w stanie dostać się do tych ciasnych miejsc. Dzięki temu będziesz mógł wydobyć każdy okruch z piekarnika.

Jeśli chcesz zachować świetny wygląd swojego piekarnika, ważne jest, aby regularnie czyścić szybę. Czyszczenie szyby nie tylko sprawi, że będzie ona wolna od smug, ale także zapobiegnie osłabieniu drzwiczek przez brud powstający podczas gotowania.

Jeśli jesteś zainteresowany wypróbowaniem nietoksycznego środka do czyszczenia szklanych drzwi piekarnika, możesz spróbować Magic Eraser od Mr. Clean. Produkt ten posiada mikro-szorstki, które usuną tłuszcz nagromadzony na szkle. Możesz również użyć odkurzacza, aby wymieść zanieczyszczenia.

Unikaj trzaskania drzwiami piekarnika

Niezależnie od tego, czy czyścisz szybę piekarnika w środku amoku, czy nie, zawsze powinieneś upewnić się, że nie trzaskasz drzwiami. Spowoduje to tylko większe uszkodzenia szyby. Najprostszym sposobem na uniknięcie trzaskania drzwiami piekarnika jest trzymanie ich w zamknięciu. Zapobiegnie to uderzaniu w nie twardymi przedmiotami, a także pozwoli na korzystanie z półek bez ich wywracania.

Używanie szorowarki na szkle nie jest złym pomysłem, ale może wprowadzić drobne zarysowania, które mogą spowodować rozbicie szkła. Lepszym rozwiązaniem jest użycie miękkiej gąbki. Innym sposobem na wyczyszczenie szkła jest zastosowanie roztworu odtłuszczającego i wytarcie go suchą szmatką. Możesz również użyć pasty z sody oczyszczonej, aby usunąć uporczywe śmieci.

Po zakończeniu procesu czyszczenia, dobrym pomysłem jest ostateczne wytarcie drzwi piekarnika. Możesz to zrobić, gdy piekarnik jest ciepły. Być może trzeba będzie zastosować trochę smaru z łokcia, aby uzyskać pracę. Można również użyć komercyjnego środka do czyszczenia szkła, ale należy zachować ostrożność przy stosowaniu ostrych środków chemicznych. Jeśli to zrobisz, powłoka ochronna na szkle może zostać usunięta.

Jeśli masz gwarancję na piekarnik, może być w stanie uzyskać producenta do wymiany szkła. Jednak to Ty będziesz odpowiedzialny za koszt wymiany. Jeśli nie masz gwarancji, będziesz musiał zapłacić za szybę.

Możesz również chcieć zadbać o szybę przed gotowaniem w niej. Pozwoli to zapobiec gromadzeniu się na szkle resztek jedzenia. Należy również uważać, aby nie trzasnąć drzwiami, co może spowodować uszkodzenie metalowych półek wewnątrz piekarnika.

Znalezienie odpowiedniego zamiennika szyby piekarnika

Na szczęście szkło na drzwiach piekarnika jest zwykle mocniejsze niż zwykłe szkło, ale nadal może się stłuc. Jeśli masz szklane drzwi w piekarniku amica, ważne jest, aby wiedzieć, jak je wymienić.

Piekarniki mogą być niebezpieczne, gdy są niewłaściwie obsługiwane. Jeśli przypadkowo uderzysz drzwiczki twardym przedmiotem, mogą one na przykład pęknąć lub roztrzaskać się, lub jeśli zewnętrzna strona szkła stanie się gorąca.

Jeśli zauważysz, że zewnętrzna strona szyby jest ciepła, powinieneś natychmiast ją wymienić. Jeśli masz włączony tryb samoczyszczenia w piekarniku, może on przykładać wysoką temperaturę do szyby. Może to wpłynąć na jej strukturę i spowodować jej późniejszą awarię.

Rodzaj szkła, które masz na swoim piekarniku jest również czynnikiem. Szkło hartowane, które jest używane na wielu piekarnikach jest cztery do pięciu razy mocniejsze niż normalne szkło. Kiedy pęka, jest zaprojektowane tak, aby roztrzaskać się na małe kawałki o owalnym kształcie.

Należy pamiętać, że producent nie wymieni rozbitego szkła przez pierwszy rok, kiedy znajduje się ono na Twoim urządzeniu. Po tym czasie będziesz odpowiedzialny za zapłacenie za wymianę.

Ważne jest, aby krawędzie szkła były wolne od wszelkich ostrych przedmiotów, takich jak noże, aby nie wcinały się w szkło. Należy również unikać wieszania mokrych ręczników na szklanych drzwiach. Może to spowodować uszkodzenie metalowych półek.

Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy szyba w Państwa piekarniku jest bezpieczna, jest dotknięcie jej zewnętrznej strony. Jeśli jest ona niebezpiecznie gorąca, należy ją wymienić. Podobnie, jeśli czujesz jakiekolwiek wibracje podczas dotykania jej, również powinieneś ją wymienić.

Podobne tematy