Luteina pod językiem – bezpieczny i naturalny sposób na poprawę zdrowia oczu

Luteina pod językiem to bezpieczny i naturalny sposób na poprawę zdrowia oczu.

Ten podobny do witaminy A składnik odżywczy znajduje się w wielu produktach spożywczych, w tym w jajkach, szpinaku i jarmużu. Jest również dostępny w formie kapsułek jako suplement.

Luteina i zeaksantyna to karotenoidy, które pomagają chronić oczy przed uszkodzeniem przez światło słoneczne. Są one również przeciwutleniaczami, które zwalczają wolne rodniki. Te składniki odżywcze mogą pomóc w zapobieganiu zwyrodnieniu plamki żółtej związanemu z wiekiem, chorobie, która może prowadzić do utraty wzroku i ślepoty u starszych osób.

Ile luteiny powinienem spożywać?

Zwykle dzienne spożycie luteiny i zeaksantyny wynosi 10 do 20 mg, które można uzyskać ze źródeł dietetycznych lub w suplementach. Bezpieczne jest przyjmowanie luteiny bez żadnych skutków ubocznych, ale należy porozmawiać z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek warunki zdrowotne, które mogą wpłynąć na spożycie diety.

Jakie są najbardziej skuteczne sposoby na uzyskanie luteiny?

Aby zmaksymalizować spożycie luteiny, wybierz pokarmy, które zawierają dużo zieleni liściastej. Te zielenie naturalnie zawierają luteinę, a także inne karotenoidy, takie jak likopen i beta-karoten.

Kiedy jesz te warzywa, powinieneś połączyć je ze źródłem tłuszczu, aby zwiększyć ilość luteiny, którą wchłania twoje ciało. Na przykład, łyżka oliwy z oliwek z zieleniną pomoże Twojemu organizmowi wchłonąć więcej luteiny niż gdybyś zjadł tylko łyżkę majonezu.

Nie stosuj suplementów luteiny, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Chociaż ten składnik odżywczy może być pomocny dla kobiet w czasie ciąży, nie udowodniono, że zapobiega rozwojowi stanu przedrzucawkowego. Jeśli masz problemy z sercem, powinieneś unikać suplementów luteiny, ponieważ mogą one zwiększać ryzyko pogorszenia się twojego stanu.

Przyjmowanie luteiny z suplementem, który zawiera inne witaminy, takie jak witamina C i witamina E, może spowodować toksyczne poziomy tych składników odżywczych. To może mieć negatywny wpływ na wątrobę i nerki, według Barbary Swanson z pielęgniarstwa Rush University. Ona również ostrzega przed przyjmowaniem luteiny z suplementami beta-karotenu, ponieważ połączenie zmniejszy zdolność organizmu do wchłaniania luteiny.

Jak mogę stosować luteinę pod językiem?

Chociaż nie są znane zagrożenia związane ze stosowaniem luteiny pod językiem, należy pamiętać, że spożycie tego składnika odżywczego w diecie jest ograniczone. Co więcej, wiele osób nie otrzymuje go w wystarczającej ilości. Dzieje się tak dlatego, że luteina może być trudna do uzyskania przez dietę, zwłaszcza jeśli stosujesz dietę niskotłuszczową.

Luteinę i inne karotenoidy można znaleźć w żółtkach jaj kurzych, a także w niektórych owocach, w tym kiwi, kukurydzy, pomarańczowej papryce i winogronach. Znajdują się również w mleku kobiet w ciąży i karmiących oraz w pępowinie.

Najlepiej przyjmować luteinę pod język w postaci płynnej. Płynna forma luteiny jest łatwiejsza do wchłonięcia niż tabletka, więc jest to lepsza opcja dla osób, które mają problemy z połykaniem tabletek lub kapsułek.

Ta płynna formuła zawiera mieszankę luteiny i innych składników odżywczych, które wspierają zdrowie oczu. Inne składniki to winpocetyna, ekstrakt z nasion barwinka i L-Lizyna, z których wszystkie są znane z tego, że pomagają oczom pracować prawidłowo. Zawiera również mieszankę chromu i magnezu, z których oba wspierają prawidłowe krążenie krwi w siatkówce.

Podobne tematy