Jak wyczyścić białe trampki, które stały się żółte

Zawsze, gdy nosisz białe trampki musisz uważać, aby nie stały się one żółte. Istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby temu zapobiec, ale musisz także wiedzieć, jak wyczyścić białe trampki, które stały się żółte. Na szczęście istnieje wiele różnych technik, których możesz użyć, aby przywrócić swoje białe buty.

Punktowo traktuj plamy jak tylko je zobaczysz

Niezależnie od tego czy masz białe buty z płótna czy ze skóry, najlepszym sposobem na usunięcie żółtych plam jest punktowe traktowanie ich jak tylko je zauważysz. Jeśli pozostawisz je bez leczenia, żółknięcie butów może spowodować powstanie trwałej plamy.

Pierwszym krokiem do usunięcia żółtej plamy jest jak najszybsze umycie buta. Do czyszczenia buta użyj łagodnego detergentu, takiego jak mydło do naczyń. Mydło pomoże rozpuścić tłuszcz i plamy z petrochemikaliów.

Jeśli Twoje buty są pokryte grubą warstwą brudu, pasta z sody oczyszczonej może pomóc podnieść kolor. Możesz zrobić pastę, mieszając sodę oczyszczoną z ciepłą wodą. Następnie możesz pocierać obszar miękką szmatką lub starą szczoteczką do zębów. Dzięki temu pozbędziesz się brudu bez szkody dla buta.

Możesz również użyć lekkiego płynnego detergentu do prania, aby wyczyścić żółte plamy. Roztwór należy rozcieńczyć przed użyciem. To może być cenna opcja, jeśli znajdziesz się w szczypcie.

Możesz również spróbować użyć nadtlenku wodoru jako odplamiacza. Środek wybielający rozbija struktury chemiczne w nieustępliwej żółtej plamie. Możesz nanieść roztwór na plamę, a następnie wyszorować ją starą szczoteczką do zębów. Gdy plama zniknie, spłucz miejsce wodą.

Jeśli masz trampek z szczególnie uporczywą żółtą plamą, możesz również zastosować nieżelową wybielającą pastę do zębów na to miejsce. To nie tylko podniesie kolor, ale sprawi, że buty znów będą wyglądały jak nowe.

Inną skuteczną metodą jest umycie butów mieszanką wybielacza i wody. Następnie możesz je namoczyć w tej mieszaninie przez kilka minut, aby usunąć żółtą plamę.

Jeśli masz zamszowe buty, powinieneś użyć środka do czyszczenia zamszu. Dzięki temu usuniesz brud i plamy, nie uszkadzając zamszu.

Jeśli martwisz się o potencjalne szkody, które możesz zrobić, możesz również spróbować alkoholu trzeć, aby usunąć żółtą plamę. Chociaż jest on skuteczny, powinien być stosowany tylko na niepozornym obszarze, takim jak pięta.

Usuń żółte plamy za pomocą nadtlenku wodoru

Używanie nadtlenku wodoru może być bardzo pomocne w usuwaniu żółtych plam na białych trampkach. Dzieje się tak dlatego, że jest to środek wybielający. Działa również jako środek czyszczący.

Po pierwsze, musisz zastosować roztwór wody i nadtlenku wodoru do poplamionego miejsca. Możesz to zrobić za pomocą starej szczoteczki do zębów lub szmatki. Niech roztwór siedzi przez kilka minut. Po kilku minutach, spłukać obszar z czystą wodą. Następnie można usunąć pozostałości za pomocą czystej szmatki. Obszar powinien być wysuszony w ciepłym miejscu.

Inną opcją usunięcia żółtych plam na białych butach jest użycie sody oczyszczonej i wody. Możesz wymieszać te dwie rzeczy razem, aby stworzyć pastę. Ta pasta może być szczotkowane na powierzchni tkaniny buta. To będzie rozbić związki organiczne, które powodują plamę. Następnie można go wyszczotkować za pomocą czystej szczotki lub szmatki. Następnie należy pozwolić butom wyschnąć w sposób naturalny.

Alternatywnie można użyć alkoholu do czyszczenia plam na butach. Należy zachować ostrożność, aby nie poplamić tkaniny. Należy umyć obszar czystą wodą, a następnie pozwolić butom wyschnąć na powietrzu.

Można również spróbować domowej roboty odplamiacza z mydłem do naczyń i octem. Ta metoda jest wystarczająco delikatna, aby usunąć trudne plamy. Jest również niedroga.

Możesz również użyć łagodnego detergentu do ręcznego mycia butów. Należy mieć świadomość, że ta metoda nie jest odpowiednia dla wszystkich tkanin. Należy również uważać, aby usunąć luźne guziki przed płukaniem trampek.

Jeśli plama nie ustępuje, możesz spróbować acetonu. Należy najpierw przetestować aceton na niepozornym obszarze, aby upewnić się, że plama została usunięta.

Możesz również użyć pasty do zębów, aby usunąć żółte plamy z białych trampek. Będzie ona działać lepiej, jeśli użyjesz nieżelowej pasty do zębów. Powinieneś pocierać ją na poplamionym miejscu za pomocą szczotki do butów. Uwodniona krzemionka w paście do zębów będzie działać jako środek do szorowania. Powinieneś zostawić ją na pięć do dziesięciu minut.

Mycie z użyciem bezpiecznych dla koloru detergentów z wybielaczem

Używanie bezpiecznych dla koloru detergentów z wybielaczem do mycia białych trampek, które stały się żółte może być skutecznym sposobem na pozbycie się żółtych plam. Jednak ważne jest, aby przestrzegać wszystkich instrukcji i środków ostrożności. Zaleca się noszenie rękawic i pracę w dobrze wentylowanym miejscu.

Jeśli chodzi o mycie białych butów, które mają żółte plamy, być może trzeba będzie użyć kombinacji składników. Na przykład, wybielacz i pasta do zębów mogą zarówno pomóc w usunięciu plam. Możesz również spróbować roztworu soli i gorącej wody.

Popularną metodą usuwania żółtych plam jest użycie szczoteczki i pasty do zębów. Będziesz potrzebować szczoteczki do zębów i nieżelowej wybielającej pasty do zębów. Nałóż pastę do zębów na but i wyszoruj go szczoteczką. Następnie pozostaw ją na 10 minut na bucie. Po tym czasie spłucz but czystą wodą.

Inny trik na usunięcie żółtych plam jest przez moczenie buta w mieszaninie octu i wody. Ocet pomaga podnieść kolor, więc powinno to pomóc w usunięciu plamy.

Magic Eraser może być używany do wymazania żółknięcia cholewek na białych gumowych podeszwach butów. Jeśli masz żółte plamy na białych materiałowych trampkach, można użyć amoniaku.

Możesz również spróbować mieszanki octu i sody oczyszczonej. Będziesz musiał wymieszać te dwa składniki razem, a następnie zanurzyć but w roztworze. Jeśli masz trudny czas, aby uzyskać mieszaninę off, można klaskać buta razem. To zmusi pastę do zejścia z buta.

Możesz również spróbować alkoholu do wcierania. Alkohol pomaga rozpuścić organiczne składniki pigmentu. Następnie możesz użyć miękkiej szmatki, aby go wytrzeć.

Możesz również namoczyć sznurówki w roztworze wybielacza i wody. Po namoczeniu, pozwól sznurówkom wyschnąć przez 5 minut przed ponownym założeniem ich na but. Następnie pozwól im wyschnąć w ciepłym miejscu.

Wreszcie, możesz użyć środka czyszczącego z acetonem, aby usunąć żółte plamy na swoich białych butach. Jednak będziesz musiał przetestować go na niepozornym obszarze przed użyciem.

Unikaj noszenia białych trampek w słoneczne dni

Utrzymanie białych trampek w czystości może być wyzwaniem. Kiedy stają się żółte, nadszedł czas, aby podjąć działania. Słońce może być dużą przyczyną żółknięcia w trampkach. Istnieje kilka sposobów na usunięcie przebarwień i utrzymanie Twoich trampek w najlepszej formie.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest użycie roztworu czyszczącego, który usunie plamy. Roztwór może być mieszanką octu i sody oczyszczonej. Dzięki temu powstanie gęsta pasta, która pokryje buty i nie pozwoli im się odbarwić. Nałóż pastę na buty i pozwól im usiąść na około 30 do 40 minut. Po tym czasie dokładnie wypłucz trampki.

Innym sposobem na pozbycie się żółtych plam jest użycie roztworu wybielacza. Nie jest to jednak zalecane, ponieważ może ono zniszczyć naturalne materiały, z których wykonane są Twoje trampki. Możesz również użyć roztworu kremu z kamienia. To będzie działać na plamy, ale może być trudne dla materiałów obuwia.

Możesz również kupić specjalną farbę do butów. Są one łatwe w użyciu i pochodzą z instrukcjami. Są one przeznaczone do ukrycia pożółkłych obszarów twoich tkanin. Spray pomoże utrzymać twoje białe trampki w czystości i w dobrym stanie.

Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć rozwiązania, możesz spróbować pocierać plamy proszkiem do zębów. Następnie możesz wyszczotkować je szczoteczką do zębów. To będzie działać dla większości plam, ale może trzeba będzie śledzić z dodatkowych kroków, aby uzyskać plamy usunięte.

Oprócz tego możesz kupić ochraniacz na buty, aby zapobiec rujnowaniu białych trampek przez brud. Możesz również przenieść swoje trampki do szafy, aby uniknąć światła słonecznego. To lepsza opcja na utrzymanie białych butów w tip-top shape.

Kluczem do usunięcia żółtych plam z trampek jest potraktowanie ich renomowanym środkiem czyszczącym, który jest przeznaczony do konkretnego rodzaju materiału. Powinieneś również pozwolić plamom wyschnąć naturalnie przed założeniem butów. Trampki powinieneś przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu z dala od wilgoci i bezpośredniego światła.

Podobne tematy