Jak czyścić obudowę telefonu

Utrzymanie obudowy telefonu w czystości nie jest takie trudne, jeśli wiesz jak to zrobić. Możesz użyć gumowego młotka, sody oczyszczonej i alkoholu izopropylowego, aby go oczyścić. Możesz też po prostu odkurzyć ją w taki sam sposób, jak każdy inny mebel w Twoim domu.

Użyj alkoholu izopropylowego

Użycie alkoholu izopropylowego do czyszczenia obudowy telefonu może pomóc w utrzymaniu elektroniki wolnej od zarazków i brudu. Ważne jest, aby wyczyścić telefon po wyjściu na deszcz lub spędzeniu czasu na podwórku, ale dobrym pomysłem jest również czyszczenie go regularnie. Przechowywanie go w suchym miejscu może również chronić go przed uszkodzeniem przez wilgoć.

Aby wyczyścić obudowę telefonu, należy najpierw zdjąć ją z telefonu. Następnie należy wytrzeć wnętrze obudowy. Dzięki temu będziesz mieć możliwość przetestowania roztworu czyszczącego i upewnienia się, że dokładnie wyczyściłeś ten obszar. Będziesz również chciał usunąć wszelkie plamy lub ślady na zewnętrznej stronie obudowy.

Jeśli nie chcesz używać chemicznego środka czyszczącego, możesz wyczyścić obudowę telefonu za pomocą alkoholu. Uważaj jednak na ten środek czyszczący. Może on usunąć powłoki ochronne z Twojego telefonu. Jeśli nie jesteś pewien, możesz sprawdzić instrukcje producenta telefonu.

Możesz również spróbować użyć octu. Ta naturalna substancja jest używana od dawna do czyszczenia brudu i zanieczyszczeń z powierzchni. Stwierdzono również, że zabija bakterie.

Alkohol izopropylowy jest dostępny w kilku różnych mocach, przy czym wersja 99% jest najbardziej skuteczna do czyszczenia części elektronicznych. Jest również bezpieczny w użyciu do czyszczenia urządzeń medycznych. Można go kupić w mniejszych butelkach i pojemnikach lub w 5 galonowych, 1-galonowych lub 5-galonowych beczkach. Jest również pakowany w butelki typu dauber, które są wykonane z materiałów bezpiecznych dla ESD. Butelki te są łatwe do dozowania, a także pomagają zapobiegać zanieczyszczeniom krzyżowym.

Alkohol izopropylowy należy nakładać za pomocą wacika. Dobrze jest też nosić okulary lub osłonę twarzy podczas pracy z nim. Można też kupić rękawiczki wykonane z nitrylu.

Będziesz także chciał się upewnić, że używasz odpowiedniego stężenia alkoholu. Alkohol izopropylowy o większej mocy może być bardziej ścierny i może zdzierać niektóre materiały. Niższa moc alkoholu izopropylowego nie będzie tak ścierna, ale będzie mniej skuteczna w czyszczeniu.

Użyj sody oczyszczonej

Używanie sody oczyszczonej do czyszczenia obudowy telefonu to świetny sposób na pozbycie się trudnych plam. Aby zrobić to prawidłowo, będziesz musiał poznać kilka wskazówek.

Najważniejszym krokiem w procesie jest dokładne umycie obudowy. Możesz użyć do tego mydła do naczyń lub nawet alkoholu do wcierania. Upewnij się, że wyszorowałeś wszystkie zakamarki, aby Twój telefon był jak najczystszy.

Innym sposobem na wyczyszczenie telefonu jest użycie sody oczyszczonej i octu. Mieszanka ta oczyści wszelkie żółte plamy, które mogły się nagromadzić na telefonie komórkowym. Działa również jako środek dezynfekujący. Możesz również użyć go do usunięcia chemikaliów i nadmiaru olejów.

Podczas czyszczenia obudowy telefonu dobrze jest również użyć ściereczki z mikrofibry. Pomoże to wysuszyć etui tak szybko, jak to możliwe. Dobrym pomysłem jest również pozostawienie etui do wyschnięcia na powietrzu. Dzięki temu wilgoć nie będzie miała wpływu na elektronikę w telefonie.

Jednym z najważniejszych kroków podczas czyszczenia telefonu jest użycie suchej szmatki do wytarcia go. Jeśli musisz użyć mokrej ściereczki, pamiętaj, aby wytrzeć ją tak szybko, jak to możliwe. Dobrym pomysłem jest również pozostawienie etui do wyschnięcia na powietrzu przed ponownym założeniem go na telefon.

Używając sody oczyszczonej do czyszczenia obudowy telefonu, należy pamiętać, aby używać jej oszczędnie. Jeżeli używasz jej na pomalowanej obudowie telefonu, możesz zostać z jaśniejszymi plamami. Może ona również wyblaknąć farbę, więc należy zachować ostrożność podczas jej stosowania.

Najlepszym sposobem na czyszczenie telefonu jest jego regularne czyszczenie. Powinieneś również zadbać o to, aby usunąć okruchy z telefonu. Dodatkowo, powinieneś użyć ściereczki z mikrofibry, aby wytrzeć telefon po każdym użyciu. Jeśli jesteś w stanie to zrobić, będziesz w stanie przedłużyć żywotność swojego telefonu.

Podczas używania sody oczyszczonej, aby uzyskać jak najwięcej z telefonu, upewnij się, że używasz szczotki z miękkim włosiem. Jeśli nie masz takiej, możesz zanurzyć zwykłą starą szczoteczkę do zębów w roztworze sody oczyszczonej i wody.

Użyj gumowego młotka

Niezależnie od tego, czy masz iPhone’a, czy telefon z systemem Android, możesz go wyczyścić, usuwając lepkie pozostałości pastą z sody oczyszczonej i octu. Po wyczyszczeniu należy następnie przetrzeć etui suchą ściereczką z mikrofibry. Jeśli obudowa telefonu jest porowata, możesz ją również wyczyścić, przecierając ją zwilżoną ściereczką z mikrofibry. Możesz również użyć delikatnej mgiełki w sprayu, aby zapobiec nadmiernemu nasyceniu drewna.

Gumowy młotek jest skutecznym narzędziem w projektach obróbki drewna, ale nie zawsze jest używany w tym celu. W rzeczywistości może stanowić zagrożenie, gdy użyjesz go do czyszczenia obudowy telefonu. Końcówka młotka może uszkodzić kciuk, jeśli nie będziesz ostrożny. Dobrą alternatywą jest młotek kombinowany, który składa się z główki młotka pokrytej gumową końcówką o średnicy 1″. Są one dostępne w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego i są również niedrogie.

Podstawowy młotek gumowy jest najlepszy do uszczelniania metalowych puszek dowodowych. Może być również przydatnym narzędziem do naprawy wgnieceń na samochodzie. W zależności od potrzeb, można znaleźć 1 lub 2 lb. styl, który jest wykonany z czarnej gumy. Można również wybrać styl, który ma solidny Celtex nie slip grip fiberglass uchwyt. Możesz również znaleźć nietłukącą się wersję, która ma epoksydowo sklejone i przypięte uchwyty.

Innym sposobem na głębokie wyczyszczenie obudowy jest użycie szczoteczki do zębów do wyszorowania krawędzi i zakamarków. Możesz również nałożyć na obudowę roztwór sody oczyszczonej i wody i pozostawić go na kilka minut. Następnie spłucz zimną wodą. Jeśli chcesz wyczyścić etui na telefon wilgotną ściereczką z mikrofibry, możesz to zrobić, ale musisz mieć świadomość, że gumowy materiał może pozostawić smugi na telefonie.

Firma Sorbothane, Inc. pracowała ramię w ramię z pracownikami linii montażowych, aby opracować materiał odporny na uderzenia, który byłby bezpieczny do stosowania na wszystkich powierzchniach. Ich produkt, SOFT-BLOW MALLET, został przetestowany na świeżo pomalowanych panelach nadwozia, aby upewnić się, że nie zaznaczy pracy.

Podobne tematy