Jak stosować olejek z drzewa herbacianego na trądzik

Oto artykuł, który jest rezultatem naszej kreatywnej współpracy z happylifediy.pl

Olejek z drzewa herbacianego jest produktem antybakteryjnym, przeciwzapalnym, który może pomóc w oczyszczeniu trądziku. Dlatego jest popularnym składnikiem produktów do stosowania miejscowego, a także dlatego wiele osób używa go, aby uzyskać skórę wolną od skaz.

Działa na wiele rodzajów skóry i problemów z trądzikiem, w tym na trądzik zaskórnikowy (zaskórniki, wągry i mniejsze pryszcze) oraz trądzik zapalny (większe, bardziej czerwone, wściekłe pryszcze). A nawet może pomóc zmniejszyć ilość wyprysków w miejscach podatnych na powstawanie wyprysków, takich jak broda lub strefa T.

Oprócz właściwości antybakteryjnych i przeciwzapalnych, olejek z drzewa herbacianego jest również naturalnym środkiem złuszczającym, który pomaga usunąć martwe komórki skóry z jej powierzchni. To oznacza, że pomoże Ci zapobiec zatkaniu porów przez nadmiar sebum i bakterie – mówi dermatolog Mona Gohara, profesor nadzwyczajny w Yale University School of Medicine.

Aby użyć olejku z drzewa herbacianego na trądzik, zacznij od dokładnego oczyszczenia skóry. Następnie delikatnie osusz ją czystym ręcznikiem. Gdy Twoja skóra jest wolna od nadmiaru oleju i zanieczyszczeń, nałóż kilka kropli olejku z drzewa herbacianego na dotknięty obszar. Rób to co najmniej dwa razy dziennie.

Rozcieńcz swój olejek z drzewa herbacianego olejkiem nośnym lub kremem nawilżającym, aby uniknąć podrażnień spowodowanych samym olejkiem. Jest to szczególnie ważne dla osób o wrażliwej skórze, radzi Nazarian z DermOrganics.

Po rozcieńczeniu, zastosuj go na trądzik w nocy przed pójściem spać. Możesz nałożyć niewielką ilość opuszkiem palca lub wilgotną końcówką Q. Możesz również zmieszać go z oczarem wirginijskim lub octem jabłkowym, aby stworzyć toner zwalczający trądzik.

To DIY leczenie trądziku jest łatwe do wykonania w domu i ma bardzo kojący, przeciwzapalny wpływ na skórę. Możesz użyć tego leczenia plam trądzikowych kilka razy w tygodniu, aby zobaczyć wyniki.

Przed zastosowaniem każdego rodzaju produktu skóry do twarzy, to zawsze dobry pomysł, aby zrobić test łaty. Pozwoli Ci to zorientować się, jak Twoja skóra reaguje na dane składniki, dzięki czemu będziesz mogła określić, czy są one dla Ciebie bezpieczne.

Powinnaś również spróbować znaleźć produkt, który jest stworzony specjalnie dla Twojego typu skóry. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie używasz żadnych produktów, które mogą podrażnić lub wywołać reakcję alergiczną na Twojej skórze.

Najlepiej jest również kupować produkty, które są w 100% czyste, najlepiej organiczne lub klasy terapeutycznej. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nakładasz na swoją skórę tylko bezpieczne i skuteczne olejki eteryczne.

Dobry produkt do walki z trądzikiem będzie również zawierał składnik niekomedogenny, co oznacza, że nie będzie zatykał porów i powodował, że skóra będzie się bardziej wyrywać. Szukaj produktów takich marek jak CeraVe, Neutrogena i Cetaphil.

Jeśli szukasz produktu zawierającego olejek z drzewa herbacianego, zaleca się zakup takiego, który zawiera go w stężeniu 1% lub niższym, według dr Carqueville.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, upewnij się, że kupujesz czysty olejek z drzewa herbacianego i nigdy nie rozcieńczasz go innymi olejkami lub składnikami. Jeśli rozcieńczysz olej z innymi olejami lub składnikami, może nie być tak skuteczny i może prowadzić do podrażnień i wrażliwości.

Podobne tematy