Jak czyścić szufladę na proszek w pralce

Utrzymanie szuflady na proszek w pralce w czystości jest ważne, aby uniknąć rozwoju czarnej pleśni. Aby to zrobić, należy namoczyć szufladę w zlewie z gorącą wodą i tabletką do zmywarki. Po namoczeniu szuflady należy wyjąć szufladę dozownika i umieścić detergent w bębnie lub szufladzie.

Wyjmowanie szuflady dozownika detergentu

Często szuflada dozownika w pralce może się zatkać lub zapchać śmieciami. Może to zablokować przepływ detergentu do bębna. Może to również powodować nieprzyjemny zapach. Czyszczenie dozownika może pomóc w usunięciu tego nagromadzenia.

Aby wyczyścić dozownik, należy wyjąć szufladę. Należy ją namoczyć w ciepłym roztworze mydła przez około 10 minut. Następnie można wyczyścić wnętrze komory szuflady.

Dozownik detergentu może się zatkać nagromadzeniem pleśni lub bakterii. Zabrudzona szuflada może prowadzić do wycieków. Szuflada dozownika powinna być okresowo czyszczona. Do czyszczenia wnętrza obudowy dozownika detergentu można użyć środka czyszczącego w sprayu. Możesz również wytrzeć wnętrze szuflady wilgotną szmatką.

Niektóre osoby są w stanie wymienić szufladę na nową. Ważne jest jednak, aby przestrzegać instrukcji producenta dotyczących użytkowania nowej części.

W przypadku większości szuflad z dozownikiem detergentu, istnieje mechanizm zatrzaskowy, który blokuje szufladę w miejscu. Aby zwolnić szufladę, należy nacisnąć środkową zakładkę. W niektórych przypadkach może być konieczne wyciągnięcie szuflady od dołu.

Częstym problemem w przypadku pralek ładowanych od przodu jest obecność wzrostu pleśni wokół obudowy dozownika. Może to zakłócać prawidłowy przepływ detergentu i płynu do zmiękczania tkanin. Może również blokować detergent i środek zmiękczający przed dostaniem się do pralki.

Na szczęście usunięcie szuflady z pralki jest łatwe. Musisz upewnić się, że w przegródkach nie ma wody ani dodatków. Zadbanie o te kwestie pomoże zapobiec powstawaniu pleśni.

Aby uzyskać dokładniejsze czyszczenie, możesz wyjąć szufladę i wkłady z komory wybielacza. Następnie można wypłukać szufladę i wkłady ciepłą wodą. Następnie należy włożyć szufladę i wkłady z powrotem do komory wybielacza. Następnie można dodać kubek wybielacza chlorowego do dozownika wybielacza w płynie.

Po wymianie szuflady dozownika, należy ponownie zamontować uchwyty i ramę. Na koniec należy ponownie podłączyć panel sterowania.

Namocz szufladę pralki w zlewie gorącą wodą i tabletką do zmywarki

Umieszczenie pralki na gorącym praniu to świetny sposób na pozbycie się nagromadzonej piany z mydła i kamienia. Jednak niektórzy ludzie znaleźli tani i łatwy sposób na wyczyszczenie szuflady na detergenty bez uciekania się do chemicznych środków czyszczących. Jedną z metod jest namoczenie szuflady w gorącej wodzie i tabletce do zmywarki.

Proces ten może wydawać się nieco dziwny, ale faktycznie działa. Usunie czarny gunk i pleśń w szufladzie. Pozbędzie się również nieprzyjemnego zapachu.

Zaleca się, aby robić to przynajmniej raz w miesiącu. To dlatego, że pomoże Ci to uniknąć pleśni i nagromadzenia się płynu do zmiękczania tkanin.

Inną sztuczką jest użycie starej szczoteczki do zębów, aby wyszorować wnętrze szuflady. To będzie działać cuda dla pleśni. To będzie również skuteczne w usuwaniu plam na jasnych ubraniach kolorowych.

Jeśli nie jesteś przekonany o skuteczności użycia tabletki, możesz również spróbować użyć elektrycznej szczoteczki do zębów. Jest to świetny sposób na głębokie czyszczenie uporczywej plamy.

Alternatywnie mógłbyś wyczyścić szufladę mieszaniną ciepłej wody i octu. Należy również sprawdzić uszczelki na urządzeniu, aby upewnić się, że są czyste. Dobrym pomysłem jest również dodanie odrobiny wybielacza do szuflady na detergenty. Dobrym pomysłem jest również pozostawienie szuflady uchylonej, gdy nie jest używana. Dzięki temu powietrze będzie mogło wpływać do jej wnętrza.

Szuflada na detergent znajduje się zazwyczaj na wewnętrznych drzwiach zmywarki. Mieści się w niej detergent i płyn do zmiękczania tkanin. Z czasem może się zabrudzić i gromadzić bakterie oraz pleśń.

Kilka Mrs Hinch fanów odpowiedziało na stronę Mrs Hinch cleaning tip na Facebooku z tanim i łatwym sposobem na wyczyszczenie szuflady. Niektórzy fani sugerowali moczenie szuflady we wrzącej wodzie. Inni sugerowali umieszczenie w szufladzie tabletki do zmywarki.

Możesz znaleźć tabletki do zmywarki w wielu różnych markach. Te małe tabletki pakują cios, jeśli chodzi o czyszczenie twojego zlewu. Mogą być wykonane z sody oczyszczonej, soli, białego octu lub ich kombinacji.

Zapobieganie powstawaniu czarnej pleśni w szufladzie na proszek

Utrzymywanie pralki ładowanej od frontu w czystości jest ważne, aby zapobiec powstawaniu czarnej pleśni w szufladzie na proszek. Jest to spowodowane wilgocią, która zbiera się w szufladzie na detergenty. Brak przepływu powietrza również przyciąga pleśń. Może to stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Możesz użyć mieszaniny wybielacza i octu, aby zabić pleśń. To usunie większość zarazków. Należy sprawdzić etykietę na pojemniku, aby upewnić się, że jest on bezpieczny dla Ciebie.

Dodanie wybielacza do wody w myjce pomoże zabić pleśń. Możesz również dodać boraks do wody, aby go zabić. Ale powinieneś upewnić się, że rozpuszczasz boraks przed dodaniem go do pralki.

Możliwe jest usunięcie pleśni z szuflady za pomocą gorącej wody i szczotki do szorowania. Użycie roztworu czyszczącego z rozcieńczonego wybielacza i białego octu pomoże podnieść brud.

Możesz również użyć osuszacza powietrza, aby usunąć wilgoć z domu. Powinieneś również monitorować wilgotność względną. Powinieneś spróbować utrzymać ją na poziomie około 55%. Jeśli tak nie jest, być może trzeba będzie zainwestować w wyżej oceniony.

Jeśli masz wyjmowaną szufladę z dozownikiem, powinieneś namoczyć ją w gorącej wodzie. Możesz również przetrzeć ją środkiem do usuwania pleśni. Następnie należy pozwolić jej wyschnąć przed umieszczeniem jej z powrotem na miejscu.

Należy również upewnić się, że nie pozostawiamy mokrych ubrań w pralce. Jest to częste źródło rozwoju pleśni. Powinieneś również regularnie czyścić szufladę na detergenty.

Dobrym pomysłem jest również pozostawienie otwartych drzwiczek w pralce. To pozwoli Ci wysuszyć wnętrza urządzenia, podczas gdy Ty wykonujesz inne zadania. Dobrym pomysłem może być również użycie wentylatorów, aby zmniejszyć wilgotność w domu.

Użycie szczotki do szorowania do czyszczenia brudu i pleśni będzie dobrym sposobem na usunięcie pleśni. Następnie powinieneś przetrzeć uszczelkę na drzwiach roztworem czyszczącym pleśń, aby usunąć pozostałości.

Umieść swój detergent w bębnie lub szufladzie

Dodawanie detergentu do pralki może być zniechęcającym zadaniem. Na szczęście istnieje kilka wskazówek, które pomogą Ci zrobić to poprawnie.

Po pierwsze, zawsze należy sprawdzić na opakowaniu, czy nie ma odpowiedniej dawki detergentu. Wielu producentów dostarcza kulki dozujące, które pomogą Ci w tym procesie. Dobrym pomysłem jest również zapoznanie się z instrukcją obsługi urządzenia w celu uzyskania dodatkowych wskazówek.

Istnieją dwa różne rodzaje detergentów, których możesz używać w swoim urządzeniu: w płynie lub w proszku. Chociaż oba są skuteczne, detergent w płynie ma pewne wady. Zazwyczaj jest droższy niż proszek. Jest też o wiele bardziej niechlujny. Detergent może łatwo utknąć w ubraniach i utrudnić czyszczenie.

Detergent w proszku działa jednak znacznie lepiej. Detergent w proszku możesz umieścić w bębnie lub szufladzie na proszek pralki. Jeśli zdecydujesz się na dodanie detergentu w proszku, ważne jest, aby pamiętać, że musisz rozpuścić proszek, zanim zacznie on działać. Aby to zrobić, możesz umieścić go w siatkowej torbie, a następnie dodać do bębna pralki. Dzięki temu proszek szybciej się rozpuści.

Jeśli masz pralkę ładowaną od przodu, możesz zwykle używać proszku do prania. Ale jeśli masz pralkę ładowaną od góry, musisz najpierw rozpuścić detergent przed dodaniem go do bębna. Może to być trudny proces, dlatego należy dokładnie przeczytać instrukcje na opakowaniu.

Jeśli dodajesz detergent w proszku, powinieneś upewnić się, że odmierzasz odpowiednią ilość proszku za pomocą miarki. Dobrym pomysłem jest również czyszczenie szuflady na detergenty po każdym załadunku, aby usunąć wszelkie pozostałości. Możesz kupić worki siatkowe w alei pralnianej w niektórych supermarketach. Te worki pomogą przyspieszyć proces rozpuszczania.

Dobrym pomysłem jest również unikanie używania dozownika mydła w pralce. Mydło wbijające się w ubrania może być niebezpieczne i może pozostawić plamki na ubraniach. Może ono również wybielić Twoje ubrania.

Jeśli Twoja pralka nie ma szuflady z dozownikiem, nadal możesz dodać detergentu do głównej wanny pralki. Najlepiej sprawdź etykietę dotyczącą pielęgnacji tkanin na detergencie, aby upewnić się, że używasz odpowiedniej dawki.

Podobne tematy