Jak wyczyścić dywan na sucho domowymi sposobami

Niezależnie od tego, czy musisz wyczyścić swój dywan, czy po prostu szukasz rozwiązania, aby go wysuszyć, istnieje kilka sposobów, aby zrobić to w domu. Możesz użyć octu, sody oczyszczonej, płynnego mydła do naczyń lub kremu do golenia.

Soda oczyszczona

Używanie sody oczyszczonej to świetny sposób na usunięcie plam i zapachów z dywanów. Możesz jej używać na kilka różnych sposobów, aby wyleczyć plamy.

Pierwszym krokiem do użycia sody oczyszczonej do czyszczenia dywanu jest zastosowanie jej do plamy. Następnie należy pozostawić ją na dywanie przez co najmniej trzy godziny przed odkurzeniem. Możesz również pozwolić jej usiąść na noc.

Następnie, możesz użyć szczotki do szorowania sody oczyszczonej w dywan. Jest to szczególnie przydatne w przypadku dywanów o wysokim runie lub kudłatych. Po wyszorowaniu, możesz użyć chłonnego ręcznika papierowego, aby zanurzyć tłuste pozostałości.

Po usunięciu tłustych pozostałości, możesz wypłukać dywan wodą. Do roztworu czyszczącego można również dodać ocet lub biały ocet. Ocet wejdzie w reakcję z sodą oczyszczoną i stworzy bezpieczny gaz.

Możesz również wymieszać mydło do naczyń z wodą i spryskać nim plamę. Następnie delikatnie przetrzyj plamę czystym ręcznikiem. Ty możesz także nasycać plamę z wodą, pozwolić mu siedzieć dla few minut przed szorowaniem. Ta metoda jest znacznie bardziej preferowana niż pocieranie.

Wreszcie, możesz połączyć sodę oczyszczoną z pachnącymi suchymi przyprawami, takimi jak cynamon lub rozmaryn. Możesz również dodać olejki eteryczne do mieszanki, aby uzyskać świeższy zapach.

Soda oczyszczona jest niedrogim i przyjaznym dla środowiska produktem, który może zastąpić ostre chemikalia w Twoim domu. Jest również niedrogi do kupienia w ilościach hurtowych. Możesz jej używać w kuchni, pralni i łazience. Jest również bezpieczny dla większości ludzi. Najlepszą częścią jest to, że nie będzie wybielać dywan lub plamy go.

Jeśli chcesz usunąć ciężki zapach z dywanu, może być konieczne dwukrotne powtórzenie procedury z sodą oczyszczoną. Dzieje się tak dlatego, że soda oczyszczona ma tendencję do pozostawania we włóknach przez długi czas. Jeśli martwisz się o kolor swojego dywanu, możesz przetestować sodę oczyszczoną na małym obszarze dywanu przed potraktowaniem całego pomieszczenia.

Jeśli szukasz szybkiego i niedrogiego sposobu na wyczyszczenie swojego dywanu, możesz spróbować użyć sody oczyszczonej. Należy jednak wiedzieć, że produkt ten nie jest bezpieczny dla wszystkich.

Krem do golenia

Użycie kremu do golenia to świetny sposób na wyczyszczenie dywanu. Mydło i substancje nawilżające zawarte w kremie są idealne do czyszczenia i leczenia plam. Nadaje się również do tapicerki i luster.

Dostępny jest również popularny spray, który może usunąć plamy. Można go stosować bezpośrednio na plamę lub rozpylić na czystą ściereczkę. Usunie zapachy i wstępnie potraktuje plamy z odzieży.

Jeśli chcesz zrobić trochę czyszczenia dywanów w domu, spróbuj użyć mopa z gąbki lub ściągaczki. Pozwoli Ci to usunąć sierść zwierząt domowych i brud z dywanu. Możesz również użyć łyżki, aby spulchnić zmatowiałe miejsca w swoim dywanie.

Do czyszczenia plamy możesz również użyć kremu do golenia na bazie pianki. Doda on wilgoci do plamy i pomoże jej zmięknąć. Możesz nałożyć go na obszar i pozostawić na 30 minut. Następnie, zaplamiaj ją suchą ściereczką.

Inną opcją jest zastosowanie sody oczyszczonej. Pochłania ona błoto i tłuszcz.

Możesz również spróbować roztworu soli, boraksu i octu. Możesz zrobić pastę, łącząc składniki w małej misce. Następnie możesz wetrzeć tę mieszankę w swój dywan. Jeśli plama jest naprawdę zła, być może trzeba będzie powtórzyć proces.

Możesz również użyć wysokociśnieniowego węża, aby zdmuchnąć krem do golenia z dywanu. Następnie możesz wytrzeć pozostałą wodę czystą, suchą szmatką.

Możesz również zmieszać detergent z wodą i użyć go do punktowego czyszczenia dywanu. To pomoże Ci pozbyć się plam szybko i łatwo.

Najlepszym sposobem na czyszczenie dywanu jest regularne odkurzanie. Dzięki temu brud nie będzie gromadził się we włóknach dywanu. Jeśli jednak masz dużo plam, być może będziesz musiał zatrudnić profesjonalnego czyściciela dywanów, który wykona tę pracę za Ciebie.

Regularne czyszczenie przedłuży żywotność Twojego dywanu. Możesz również użyć różnych niedrogich przedmiotów, aby zapobiec powstawaniu plam na pierwszym miejscu.

Mydło w płynie do naczyń

Używanie mydła w płynie do czyszczenia dywanów może być trudne. Powstała plama może być trwała, a płyn do naczyń może uszkodzić włókna dywanu. Może również powodować rozwój pleśni na podłodze pod dywanem.

Na szczęście istnieje kilka sposobów czyszczenia dywanu płynnym mydłem do naczyń. Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że plama jest jak najmniejsza. Możesz usunąć część mydła, wycierając je papierowym ręcznikiem.

Po tym, możesz spróbować sponging obszar z zimną wodą. To powinno pomóc usunąć niektóre z mydła i pomoże zapobiec dalszym szkodom. Może być konieczne powtórzenie tego procesu kilka razy dla większych plam.

Dla dokładniejszego czyszczenia, możesz użyć próżni, aby pozbyć się roztworu mydła. Możesz kupić specyficzny dla dywanów odkurzacz w lokalnym domu towarowym. Jeśli masz przenośny wentylator, możesz również spróbować użyć go do wysuszenia obszaru. Możesz również spryskać obszar lekkim strumieniem białego octu, aby usunąć wszelkie pozostałe pozostałości.

Najlepszym sposobem czyszczenia dywanu płynnym mydłem do naczyń jest użycie wysokiej jakości detergentu zatwierdzonego do czyszczenia dywanów. Ten rodzaj środka czyszczącego jest zazwyczaj bardziej opłacalny niż zwykły stary płyn do naczyń.

Jeżeli plama no jest zbyt wielka, ty możesz być sprawnie dostawać daleko od z prostym rozwiązaniem zmywak ciecz i wodorowy nadtlenek. Możesz również spróbować kombinacji sody oczyszczonej i białego octu. Te mogą pomóc w dezodoryzacji obszaru, ale nie mogą usunąć plamy.

Podczas gdy ja jest ewentualny czyścić dywan z ciekłym naczyniem mydłem, ty możesz być lepszy z profesjonalnym cleaning serwisem. Rozwiązanie, którego używasz powinno być przetestowane na małej części dywanu, aby upewnić się, że nie uszkodzi barwnika. Powinieneś również spróbować uniknąć umieszczania dużej ilości wody na plamie, ponieważ może to spowodować zanurzenie obszaru. Zawsze można użyć do tego zadania ręcznika papierowego, ale należy unikać pocierania go o dywan, aby uniknąć uszkodzeń.

Ocet

Używanie octu do czyszczenia dywanu to świetny sposób na pozbycie się plam i zapachów. Jest to również naturalny środek czyszczący, więc jest przyjazny dla środowiska. Ale zanim zaczniesz, powinieneś wiedzieć, jak prawidłowo go używać.

Pierwszym krokiem jest usunięcie wszystkich luźnych zabrudzeń z dywanu. Można to zrobić za pomocą odkurzacza lub lekkiego narzędzia do czyszczenia. Jeśli jednak nie masz takiego, możesz spróbować wyszorować plamę miękką szmatką. Następnie poczekaj, aż ocet wyschnie. Jeśli okaże się, że ocet rozluźnił plamy, można odkurzyć obszar.

Następnym krokiem jest posypanie plamy odrobiną sody oczyszczonej. Po posypaniu, niech siedzi przez około 30 minut. Następnie odkurz sodę oczyszczoną. Możesz powtarzać ten proces, aż plama zostanie usunięta. Jeśli plama nadal tam jest, możesz zastosować więcej sody oczyszczonej. Możesz również dodać olejki eteryczne do octu dla dodatkowego efektu czyszczącego.

Na koniec możesz przetestować roztwór octu na niepozornej części dywanu. Jeśli zadziała, możesz przejść do reszty dywanu. Należy upewnić się, że obszar ten jest całkowicie czysty, zanim wypróbujemy środek czyszczący na reszcie dywanu.

Możesz również przetestować środek czyszczący na niepozornym fragmencie dywanu. Pozwoli to określić, czy dany obszar jest bezpieczny do czyszczenia.

Drugą opcją użycia octu do czyszczenia dywanu jest wymieszanie go z mydłem do naczyń. Ta kombinacja działa najlepiej przy usuwaniu plam z kawy lub moczu zwierząt domowych. Nie powinieneś jednak używać go na dywanach wełnianych lub jedwabnych. Może on uszkodzić włókna.

Możesz również połączyć ocet i wodę w butelce ze spryskiwaczem. Następnie można rozpylić mieszaninę na dywan. Następnie powinieneś pozwolić mu usiąść na kilka godzin.

Kiedy skończysz, powinieneś otworzyć okna i pozwolić powietrzu wysuszyć dywan. To może sprawić, że dywan wyschnie szybciej. Następnie można odkurzyć dywan, jeśli to konieczne.

Podobne tematy