Jak oczyścić szkło z osadów

Używanie najlepszego środka do czyszczenia szkła jest ważne dla Twojego domu. Niezależnie od tego, czy chcesz wyczyścić okna, czy lustra, potrzebujesz produktu, który jest wystarczająco silny, aby usunąć brud i plamy. Jednak nie wszystkie produkty są stworzone tak samo. Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Czyszczenie amoniakiem

Używanie amoniaku do czyszczenia osadów szklanych jest dobrym sposobem na uzyskanie połysku bez smug. Jest to również dobry sposób na zapobieganie powstawaniu plam w przyszłości. Ale należy zachować ostrożność podczas używania amoniaku, ponieważ może być bardzo szorstki na skórze. Dobrym pomysłem jest również użycie osłony ochronnej, takiej jak gumowa rękawica. Podczas pracy z amoniakiem należy nosić respirator lub maskę na oczy, ponieważ może on powodować podrażnienie oczu.

Amoniak jest używany w branży czyszczącej od dawna, ale nie jest to jedyna metoda, której możesz użyć do usunięcia plam wodnych ze szkła. Ocet to kolejne skuteczne rozwiązanie do usuwania plam z twardej wody. Należy jednak uważać, aby nie zetrzeć powierzchni szkła.

Amoniak może być mieszany z wodą, aby zrobić spray, który może być używany do czyszczenia szkła. Możesz również spróbować sody oczyszczonej i wody, która jest dobrym sposobem na pozbycie się piany z mydła. Możesz zastosować gęstą pastę z tych dwóch składników do swoich szklanych drzwi prysznicowych. Następnie możesz spłukać ją octem.

Ściągaczka może być dobrym narzędziem do wykorzystania podczas usuwania roztworu octu. Jeśli nie jesteś ostrożny, możesz zostawić niewielką ilość wody za sobą, co spowoduje mglisty bałagan. Należy również użyć mokrego ręcznika, aby wytrzeć nadmiar płynu. Poświęcenie kilku minut, aby to zrobić, ułatwi uniknięcie ponownego plamienia.

Poza usuwaniem plam, ocet może być używany do zmiękczania osadów mineralnych. Ja także może rozpuszczać mydlaną szumowinę. Ty możesz chcieć rozważać instalować zmiękczacza wody. To usunie osady mineralne, które są często sprawcą plam z twardej wody. Można również użyć sprayu hydrofobowego, aby zmniejszyć gromadzenie się osadów mineralnych.

Najlepszym sposobem użycia amoniaku do czyszczenia szkła jest zmieszanie odrobiny wody i odrobiny amoniaku w butelce ze spryskiwaczem. Następnie można go użyć do czyszczenia szkła pod prysznicem. Być może będziesz musiał pracować z nim przez jakiś czas, ale może pomóc przywrócić skrzypiący, czysty połysk. Możesz również użyć go, aby pozbyć się ciężkiej szumowiny na szkle prysznicowym. Mieszanka trzech części wody do jednej części amoniaku zrobi sztuczkę. Jest to również dobry sposób na odblokowanie odpływów.

Możesz również pozbyć się złej smugi z prysznica za pomocą cytryny i trochę wody. Jest to prosta metoda, którą można wykonać we własnym domu. Możesz nawet zrobić spray, który utrzyma twój prysznic w czystości. Możesz również użyć go do czyszczenia swoich żelaznych poręczy. Jeżeli ty jesteś zmartwiony o szorowanie twój witraża z płótnem, ty możesz drape papierowego ręcznika nad terenem czyścić.

Czyszczenie octem

Używanie octu do czyszczenia szkła to nie tylko łatwa metoda, ale także opłacalna i ekologiczna. Jest również bezpieczny w użyciu wokół dzieci i zwierząt domowych. Niezależnie od tego, czy czyścisz lustro, szklane drzwi kuchenne lub prysznicowe, czy okna, ocet zapewni pozbawione smug, odkażone wykończenie.

Używanie sody oczyszczonej może być dobrym sposobem na czyszczenie okien i innych pionowych powierzchni. Może ona usunąć uporczywe plamy z wody i plamy z twardej wody. Upewnij się, że używasz szczotki do szorowania lub starej szczoteczki do zębów, aby wykonać to zadanie. Nałóż pastę okrężnymi ruchami. Najlepiej stosować małe partie, ponieważ zbyt duża ilość może pozostawić wodnisty osad na szkle.

Do czyszczenia szkła możesz również użyć białego octu. Do tego zadania wlej trzy części ciepłej wody i jedną część białego octu do butelki ze spryskiwaczem. Jest to niedrogi sposób na wyczyszczenie każdej szklanej powierzchni. Po rozpyleniu roztworu możesz wytrzeć go ściereczką z mikrofibry, aby uzyskać wykończenie bez smug. Możesz również podgrzać biały ocet w mikrofalówce przed nałożeniem go na powierzchnię.

Nigdy nie powinieneś używać octu do czyszczenia szkła w gorącej wodzie. Chociaż może on pomóc w spłukaniu mydlanych osadów, może również stępić błyszczące powierzchnie. Najlepszym rozwiązaniem jest raczej ciepła woda i nierozcieńczony roztwór octu. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju octu użyjesz, uważaj, aby spłukiwać go pojedynczo i nie spryskiwać nadmiernie.

Inną opcją jest dodanie niewielkiej ilości mydła do octu. Pomoże to przeciąć tłuszcz i inne lepkie materiały. Możesz również wymieszać olejki eteryczne z roztworem, aby zamaskować zapach octu. Możesz również rozcieńczyć roztwór wodą, aby stworzyć bardziej efektywne rozwiązanie czyszczące.

Podczas mycia okien, mieszanka octu i wody jest świetną alternatywą dla ostrych detergentów. Jednak dobrym pomysłem jest użycie starego ręcznika, aby złapać wszelkie krople.

Inny łatwy sposób czyścić szklaną powierzchnię jest robić pastę out of baking soda i woda. Następnie pocieraj pastę na poplamionym obszarze za pomocą szczotki do czyszczenia. Po zastosowaniu rozwiązania, należy odczekać 15 minut przed spłukaniem go. To rozbić wszelkie zmętnienia, i sprawiają, że szkło iskrzy.

Użycie butelki z roztworem octu i wody to prosty i skuteczny sposób na wyczyszczenie okien i innych szklanych powierzchni. Najlepszym sposobem na to jest użycie równego stosunku octu do wody. Będziesz chciał utrzymać roztwór na szkle przez około 30 minut. Możesz rozpylić roztwór na oknie i wytrzeć go, lub możesz namoczyć ręcznik papierowy w roztworze, a następnie przetrzeć okno.

Czyszczenie wełną stalową

Używanie wełny stalowej to świetny sposób na utrzymanie szyby przedniej w czystości i bez zarysowań. Chociaż niektórzy obawiają się, że wełna stalowa może uszkodzić niektóre powłoki okienne, jest ona świetną alternatywą dla stosowania środków chemicznych. Wełna stalowa jest bardziej miękka niż szkło, co pozwala jej łatwo zeskrobać gruz i osady mineralne. Jest to również dobra opcja do czyszczenia bardzo brudnych okien. Może być używana do usuwania kurzu i brudu, a także do polerowania i nabłyszczania powierzchni.

Wełna stalowa występuje w różnych gatunkach, które są wykorzystywane do różnych rodzajów czyszczenia. Im grubszy drut, tym większa ścieralność. Jeśli używasz padu z wełny stalowej do czyszczenia szkła, możesz zwiększyć jego skuteczność, mocząc powierzchnię w roztworze wody z mydłem. Następnie użyj pada, aby delikatnie wyszorować szkło.

Ultradrobna wełna stalowa o gradacji 0000 świetnie nadaje się do czyszczenia szkła. Jest również doskonała do mycia porcelany, stali nierdzewnej i kamienia. Może być również stosowana do czyszczenia wewnątrz piekarników. Można jej również używać do usuwania uporczywych plam lub osadów wapnia wokół kranów i głowic prysznicowych. Im drobniejsza gradacja wełny stalowej, tym szybciej może ona pracować, aby rozluźnić i usunąć zanieczyszczenia.

Wełna stalowa jest często używana przez profesjonalistów do czyszczenia szkła. Jest również popularna wśród stolarzy i jubilerów. Jest dostępna w ośmiu gatunkach. Najdelikatniejszy gatunek, określany jako #0000, jest idealny do usuwania kurzu i mikroskopijnych zanieczyszczeń. Można go również używać do polerowania szkła.

Dostępnych jest kilka marek super drobnych padów z wełny stalowej, można je również znaleźć w Internecie. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest przetestowanie produktu przed użyciem. Niektóre produkty są ścierne i mogą pozostawić plamę. Należy unikać wełny stalowej, która jest zardzewiała, ponieważ nie zachowa swoich właściwości. Ważne jest również sprawdzenie, czy we włóknach nie ma innych metali, które mogą się w niej znajdować. Jeśli zawiera ona żelazo, może ono reagować z tlenem w powietrzu i powodować rdzę wtórną. Może to prowadzić do niebieskich plam z żelaza.

Dobrym pomysłem jest przetestowanie małego obszaru szkła przed użyciem wełny stalowej, aby upewnić się, że masz bezpieczny produkt. International Steel Wool Corporation zaleca używanie wełny stalowej o gradacji #0000 do czyszczenia szkła. Należy również wymienić podkładkę z wełny stalowej po kilku użyciach, ponieważ może ona zardzewieć. Należy również zachować ostrożność podczas używania podkładki z wełny stalowej do wycierania drzwi prysznicowych. Jeśli pad nie jest miękki, może zarysować szkło. Użycie miękkiej ściągaczki do okien pomoże Ci uniknąć tego problemu.

Możesz również użyć swojej wełny stalowej do czyszczenia wszelkich zmatowień z mosiężnej płyty. Możesz nawet wyczyścić swoje narzędzia ogrodowe za pomocą tego typu produktu. Jeśli szkło jest przyciemniane, powinieneś również użyć miękkiej ściągaczki do okien.

Podobne tematy