Jak czyścić żółty kołnierz

Zawsze, gdy musisz wyczyścić żółtą obrożę, ważne jest, abyś usunął z niej cały brud i zanieczyszczenia. Ale jeśli nie wiesz, gdzie zacząć, będziesz skończyć sfrustrowany. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka łatwych rzeczy, które można zrobić, aby uzyskać obrożę czyste.

Nadtlenek wodoru

Używanie nadtlenku wodoru na białym kołnierzyku może wydawać się dziwnym pomysłem, ale może zdziałać cuda dla żółtych plam z potu. Jest to skuteczny odplamiacz i nie pozostawia nieprzyjemnego osadu. W rzeczywistości może pomóc w dezynfekcji innych powierzchni, jak również.

W przypadku białych koszul z plamą z potu, możesz potraktować obszycie lub kołnierzyk mieszanką 2 łyżek stołowych płynnego mydła do naczyń i nadtlenku wodoru. Najlepiej zastosować ją najpierw na małym, niepozornym obszarze.

Jeśli masz poważniejszą plamę, możesz spróbować roztworu amoniaku i wody. Miesza je razem, a następnie stosuje je do plamy. Pozwolić mu siedzieć przez 30 minut, a następnie spłukać. Jeśli plama jest ciężka, możesz wyprać koszulę jak zwykle.

Inną opcją jest użycie sody oczyszczonej. Jest ona doskonałym środkiem ściernym i może również usunąć plamy z oleju. Wystarczy połączyć ją z połową filiżanki wody i nałożyć na poplamione miejsce. Można również posypać trochę na plamę i szorować go w. Nie tylko usunie plamę, ale również rozjaśni tkaninę.

Jeśli plama jest bardziej uparta, możesz użyć cytrynowego środka na plamy. Wystarczy połączyć sok z cytryny z wodą i rozmazać go na plamie. Po kilku minutach plama powinna zniknąć. Możesz również spróbować wyszorować plamę starą szczoteczką do zębów.

Możesz również użyć mieszanki octu i soli. Możesz zrobić pastę z tych dwóch składników. Mieszankę powinieneś nakładać za pomocą gąbki. Nie należy rozwadniać roztworu. Jeśli plama utrzymuje się, możesz powtarzać proces, aż zniknie.

Dish soap

Na szczęście istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby żółty kołnierz wyglądał lśniąco i jak nowy. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest użycie odplamiacza. Możesz kupić produkt komercyjny lub jeśli masz szczęście do posiadania nifty małe narzędzie, zrobić to samemu.

Wspomniany produkt komercyjny można znaleźć w każdym sklepie spożywczym. Możesz również spróbować taniej sztuczki, mocząc kołnierz w zlewie przez kilka minut. Potem można to śledzić ze zwykłym praniem. Po tym, być może trzeba będzie dać mu dobry szorować, aby wyeliminować dodatkowy brud.

Jednym z najstarszych trików w książce jest sól. Wspomniany wcześniej roztwór soli nie tylko usunie plamy z koszuli, ale może być użyty do usunięcia pierścienia wokół kołnierza. Sztuką jest upewnić się, że używasz odpowiedniej soli do pracy. Możesz znaleźć najtańszą stopioną sól z lokalnego sklepu z narzędziami. Jego głównym celem jest usunięcie plam.

Dobry zabieg na plamy również będzie miał cię pokryte. Wyżej wymienione rozwiązania zrobią sztuczkę, ale mogą nie być najlepsze dla Ciebie. Na przykład, jeśli masz ciężką plamę z potu, wyżej wymieniona stopiona sól będzie bardziej skuteczna niż próba wyskrobania z kieszeni garści soli epsom.

Poświęcenie czasu na wypróbowanie kilku z tych wskazówek sprawi, że Twoja koszula będzie wyglądać świetnie przez wiele lat. Jeśli nie możesz znieść myśli o praniu koszuli po zakrapianej alkoholem nocy na mieście, rozważ szybkie płukanie i suszenie. Istnieją nawet komercyjne odplamiacze, które zrobią to za Ciebie.

Soda oczyszczona

Użycie sody oczyszczonej do czyszczenia żółtego kołnierzyka może być świetnym sposobem na usunięcie plamy. Soda oczyszczona jest związkiem alkalicznym, który pomaga neutralizować kwasowość. Może usunąć plamy na wielu przedmiotach. Może być stosowany jako pasta lub mieszany z wodą. Można również użyć jej do wyszorowania poplamionego miejsca, które następnie można spłukać.

Jednym ze sposobów na pozbycie się żółtego kołnierza jest zastosowanie detergentu bez wybielacza. Rozbije to olej znajdujący się w plamie.

Inną techniką jest użycie białego octu. Jest to skuteczny odplamiacz, który można namoczyć w kołnierzu przez 15 minut do godziny. Następnie można przetrzeć poplamione miejsce wilgotną szmatką. Następnie należy wyprać ubranie w pralce.

Alternatywnie, można zastosować sodę oczyszczoną do pierścienia wokół kołnierza. Jest to plama kwasowa, a soda oczyszczona działa najlepiej na tego typu plamy. Soda oczyszczona podniesie plamę z tkaniny, która następnie zostanie spłukana.

Możesz także potraktować poplamione od potu kołnierzyki pastą zrobioną z sody oczyszczonej i wody. Można ją rozpylić na plamę i wetrzeć. Można pozostawić ją na kilka godzin lub na noc przed praniem. Następnie należy wypłukać ubranie w ciepłej wodzie.

Można również usunąć plamy po dezodorancie z kołnierzyka. Można namoczyć poplamioną koszulę w nierozcieńczonym occie, który może pomóc w pozbyciu się plamy. Następnie możesz wypłukać ubranie w ciepłej wodzie, a potem wyprać je w pralce.

Można również zrobić własną pastę z sody oczyszczonej i skrobi kukurydzianej. Można ją stosować do usuwania plam z dywanów lub materacy. Możesz również użyć jej do usunięcia zapachów z butów i skarpet.

Woda sodowa

Używanie kombinacji wody sodowej i octu do czyszczenia stali nierdzewnej to świetny sposób na wykonanie pracy. Miękka ściereczka może być również używana do wykonania pracy. Dla bardziej sanitarnego wykończenia, możesz rozważyć użycie ochraniacza kołnierza, aby uniknąć plam z ponownego osadzenia w tkaninie.

Najlepsze jest to, że możesz użyć tego samego rozwiązania na innych powierzchniach, w tym na swojej lodówce i porcelanowym zlewie. Jeśli twój kołnierz jest wykonany z poliestru, może się okazać, że to samo rozwiązanie działa lepiej. Możesz również spróbować posypać trochę sody oczyszczonej do wody do płukania, aby wykonać zadanie. Jest to szczególnie skuteczne na stali nierdzewnej, która ma tendencję do bycia nieco mniej wyrozumiałą.

Woda sodowa jest dobrym sposobem na usunięcie żółtego kołnierza, ale prawdopodobnie będziesz chciał użyć bardziej solidnego podejścia, aby zapewnić, że wszystkie plamy zniknęły na dobre. Jeśli zdecydujesz się spróbować tej metody, można oczekiwać, aby zobaczyć pewne wyniki, ale należy być przygotowanym, aby czekać kilka godzin na plamę do pracy jego magii. Alternatywnie, można spróbować rozwiązanie nadtlenku wodoru i ciepłej wody. To nie tylko usunie uporczywe plamy, ale także zdezynfekuje metal i sprawi, że będzie wyglądał jak nowy. Możesz również rozważyć noszenie ochraniacza na kołnierz dla dodatkowej ochrony.

Pralnia chemiczna

Wśród problemów z praniem, o które pralnie chemiczne martwią się najbardziej, jest pierścień wokół kołnierza. Pierścień może być spowodowany przez pot, wody kolońskie, produkty do włosów lub kosmetyki. Chociaż pierścień może być trudną plamą do usunięcia, istnieją pewne zabiegi, które mogą pomóc w pozbyciu się go.

Jednym z najstarszych sposobów usuwania plam jest sól. Moczenie plamy mieszaniną soli i wody to prosty sposób na pozbycie się zażółcenia. Możesz również użyć płynnego mydła do naczyń, aby namoczyć plamę przez maksymalnie godzinę. Następnie można wyprać koszulę używając zwykłego detergentu.

Inną metodą na usunięcie żółtego kołnierzyka jest zastosowanie pasty z sody oczyszczonej i wody. Zrób pastę na tyle gęstą, aby można ją było wycisnąć palcami. Następnie możesz umyć kołnierz łagodnym środkiem piorącym.

Jeśli po wypraniu koszuli plama nadal pozostaje, możesz spróbować środka wybielającego. Jeśli nie chcesz używać wybielacza, możesz również spróbować użyć kwaśnej cytryny. Kwaśna cytryna jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ zawiera środki czyszczące.

Najskuteczniejszym sposobem na usunięcie pierścienia wokół kołnierza jest skorzystanie z profesjonalnej pralni chemicznej. Są oni ekspertami w usuwaniu plam i będą w stanie uratować Twoje ubranie. Mają również doświadczenie, aby zapewnić, że plama nie ustawia. Mogą nawet być w stanie usunąć plamę na stałe.

Jeśli potrzebujesz znaleźć pralnię chemiczną dla żółtego kołnierzyka, możesz skontaktować się z Laundry Care Express. Oferują one zarówno usługi odbioru, jak i dostawy. Możesz również spróbować NeatEx, który oferuje profesjonalne usługi czyszczenia.

Podobne tematy