Jak wyczyścić dno basenu bez odkurzacza

Niezależnie od tego, czy masz mały czy duży basen, konieczne jest jego regularne czyszczenie, aby utrzymać wodę w czystości. Jeśli nie masz odkurzacza, istnieją sposoby na czyszczenie dna basenu, które zapewnią, że woda pozostanie czysta i nieskazitelna.

Szczotkowanie całego basenu

Używanie odkurzacza basenowego do czyszczenia basenu może być świetnym sposobem na utrzymanie basenu w czystości i zdrowiu. Istnieją jednak pewne minusy korzystania z robotów czyszczących. Na przykład, uszkodzona sekcja filtra może wyciekać piasek do basenu. Dodatkowo, jeśli masz basen otoczony roślinami, ważne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar kosza na śmieci.

Na przykład skimmer dobrze sprawdza się przy zasysaniu zanieczyszczeń. Cylinder skimmera jest wystarczająco duży, aby zebrać większe elementy. Można go również wygodnie usunąć po zakończeniu pracy. Robot czyszczący basen jest również doskonałym wyborem, jeśli masz pieniądze. Pomijając fakt, że jest on automatyczny, można go zdezynfekować. Jedyną wadą jest to, że zasilacz nie jest wodoodporny.

Głównym powodem używania odkurzacza jest wyeliminowanie piasku, który może zbierać się na dnie basenu. Może to spowodować obniżenie poziomu wody. Aby tego uniknąć, należy najpierw przepełnić basen czystą wodą. Gdy woda jest już na stałym poziomie, można rozpocząć szczotkowanie. Najlepiej robić to w powolnych, liniowych przejściach, ponieważ zbyt szybkie poruszanie się może wzbudzić brud.

Warto również poświęcić trochę czasu na wyszczotkowanie boków basenu. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz sprzedać swój basen w przyszłości. Jeśli nie szczotkujesz boków basenu, ryzykujesz uszkodzenie długowieczności twojego tynku. Najlepszym sposobem na to jest zakup nowej szczotki do basenu. Najnowsze i najwspanialsze modele są zaprojektowane tak, aby dawać niesamowite rezultaty, więc Twoja inwestycja zostanie wynagrodzona.

Szczotka basenowa 360 stopni to opatentowany wynalazek. Konstrukcja 360 stopni jest trochę zgrabna. Ta konstrukcja działa poprzez rozpylanie filtrowanej wody w różnych kierunkach. Głowica pop up obraca się, aby przenieść zanieczyszczenia w linii prostej, podczas gdy inne głowy rozpylają wodę w różnych kierunkach. Jest to jeden z najbardziej wydajnych i efektownych dostępnych urządzeń do czyszczenia basenów.

Innym sposobem na uzyskanie czystego basenu jest użycie ręcznego odkurzacza. Nie jest to tak skomplikowane jak się wydaje, a może zaoszczędzić Ci konieczności dodawania dużej ilości chemikaliów do basenu. Można go używać do odkurzania całej podłogi basenu, lub tylko ściany. Może trzeba zrobić to kilka razy w tygodniu, aby utrzymać się na szczycie. Najlepsze jest to, że nie trzeba będzie odkurzać go codziennie. Jeśli to zrobisz, skończysz używając dużo sanitizera, co może być drogie.

Najlepszym sposobem na wyszczotkowanie basenu jest użycie mocnej, dobrze zaprojektowanej i antybakteryjnej szczotki basenowej. Dobrym wyborem do tego celu jest model z nylonowym włosiem. Sztywne włosie nie uszkodzi powierzchni basenu i poradzi sobie z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami. To także dobry wybór, jeśli szukasz najlepszej szczotki do basenu na trudne plamy.

Używanie automatycznego środka czyszczącego

Używanie automatycznego środka czyszczącego do czyszczenia dna basenu może zaoszczędzić czas i wysiłek. Nie zastąpi to regularnego sprawdzania i równoważenia wody, ale ułatwi i przyspieszy czyszczenie basenu. W rzeczywistości, można wyczyścić basen o długości do 60 stóp w zaledwie 2,5 godziny.

Kiedy jesteś na rynku automatycznego czyszczenia basenu, jest kilka rzeczy do rozważenia. Najlepsze urządzenia czyszczące są wykonane przez zaufanego producenta. Sprawdź również, czy mają dobrą gwarancję. Niektóre urządzenia czyszczące są wykonane z timerem opóźnienia, co pomaga zaoszczędzić energię. Inną cechą, której należy szukać, jest zawór rezerwowy, który steruje urządzeniem czyszczącym, aby nie utknęło. Wreszcie, należy upewnić się, że zakupiony oczyszczacz jest zasilany energią elektryczną i jest łatwy do ustawienia.

Istnieją trzy rodzaje automatycznych myjek basenowych: ssące, ciśnieniowe i robotyczne. Urządzenia te działają poprzez wciąganie wody do worka filtracyjnego. Woda jest następnie zasysana przez wbudowaną próżnię. Niektóre oczyszczacze są zasilane przez pompę wspomagającą, która łączy oczyszczacz z systemem filtracji. Niektóre są wykonane z kijem teleskopowym, czyli takim, jakiego używają profesjonaliści do dokładnego czyszczenia basenów.

Robotyczna oczyszczarka jest zaprojektowana tak, aby poruszać się po basenie i wykonywać czynności związane z skimmingiem powierzchniowym. W trakcie tego procesu, oczyszczacz będzie mijał zanieczyszczenia, aby je wyłapać i umieścić w pojemniku. Istnieją pewne roboty czyszczące, które mogą również robić inne rzeczy, takie jak czyszczenie ścian basenu. Urządzenia te są zaprojektowane tak, aby były łatwe w obsłudze i wymagały mniej konserwacji. Jednak nadal trzeba będzie opróżniać pojemnik po każdym czyszczeniu.

Polaris F9550 to urządzenie czyszczące, które zostało zaprojektowane do wykonywania wielu różnych czynności. Posiada aktywną szczotkę, która obraca się dwa razy szybciej niż standardowa szczotka, co sprawia, że jest bardziej agresywna w sposobie usuwania brudu i glonów z basenu. Posiada również bardziej wyrazistą skalę ataku niż standardowa szczotka, która jest idealna do usuwania zatkanych zanieczyszczeń z basenu.

Myjka ciśnieniowa to droższa wersja modelu ssącego. Zamiast zasysać wodę za pomocą węża, ten typ myjki wykorzystuje wąż podłączony do linii powrotnej basenu do zbierania zanieczyszczeń. W przeciwieństwie do urządzenia ssącego, należy regularnie wymieniać worek filtracyjny. Główną zaletą ciśnieniowego urządzenia czyszczącego jest to, że znacznie zmniejsza zużycie filtrów w basenie. Dobrym pomysłem jest trzymanie w pobliżu ciśnieniomierza filtra. Można również przywrócić moc ssania trzymając wąż nad wylotem zwrotnym wody.

Dolphin Premier to robot czyszczący wyposażony w kilka imponujących funkcji. Jego system prowadzenia SmartNav pomaga mu odnaleźć drogę w basenie. Posiada również samowystarczalny proces filtracji. Te cechy są powodem, dla którego jest to najlepszy robotyczny środek do czyszczenia basenu.

Używanie naturalnych produktów do kontroli glonów

Używanie naturalnych produktów do kontroli glonów w basenie może pomóc w utrzymaniu krystalicznie czystej wody w Twoim podwórku i bezpiecznej dla pływaków. Zabiegi te są świetną alternatywą dla ostrych środków chemicznych, które są powszechnie stosowane do zabijania glonów. Są one również pomocne dla osób, które są uczulone na chlor.

Istnieje kilka rodzajów alg, które mogą pojawić się w Twoim basenie. Najczęstszym typem są zielone algi, które mogą rosnąć w dowolnym miejscu w wodzie. Glony te mogą być swobodnie pływające lub mogą przylegać do ściany. Możesz również zobaczyć żółte algi, które można pomylić z pyłkami. Jeśli znajdziesz żółte algi w swoim basenie, będziesz musiał usunąć je ze ścian.

Zielone algi mogą rosnąć z powodu braku odpowiedniej filtracji i cyrkulacji. Możesz użyć domowego boraksu do leczenia tego typu alg. Boraks zabije i rozluźni algi. Kiedy algi są już martwe, możesz łatwiej oczyścić basen.

Podczas ciepłej pogody algi mogą się rozwijać. Woda może stać się mętna, a na jej powierzchni może powstać film. Może to utrudnić zobaczenie głębokości basenu. Jeśli zauważysz, że woda jest mętna, powinieneś dodać środek do klarowania basenu.

Jeśli doświadczasz większego zakwitu glonów, będziesz musiał zastosować terapię szokową. Noś okulary ochronne podczas stosowania terapii szokowej. Pozwoli to uniknąć wysypki lub podrażnienia skóry. Przez kilka dni po zastosowaniu terapii wstrząsowej należy unikać pływania.

Jeśli masz do czynienia z dużą ilością glonów, możesz spróbować uniwersalnego algicydu. Pamiętaj, aby postępować zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu. Nie mieszaj tego środka z innymi chemikaliami. Ten produkt zabije glony w ciągu 24 godzin. Może jednak poparzyć skórę, gdy wejdziesz z nim w kontakt.

Innym sposobem walki z glonami w Twoim basenie jest zastosowanie algicydu miedziowego. Jest to sprawdzony algacyd, który usunie plamiące działanie glonów. Jeśli nie chcesz używać tego typu algicydu, możesz zastosować tetraboran potasu, który uniemożliwi glonom przekształcanie dwutlenku węgla w paliwo. Ten środek chemiczny sprzedawany jest pod nazwą handlową Sea-Klear.

Innym sposobem radzenia sobie z zielonymi algami jest użycie szczotki do szorowania basenu i boraksu. Ta metoda może być skuteczna, ale trzeba będzie szorować glony z boków basenu. Następnie należy pozwolić, aby woda w basenie usiadła na około pięć minut przed przelaniem jej przez obszary problemowe.

Czarne algi to kolejny rodzaj alg, które mogą pojawić się w Twoim basenie. Ten rodzaj glonów znajduje się zazwyczaj na dnie basenu, ale można go również znaleźć na ścianach basenu. Ten glon może być trudny do usunięcia, ale można go zabić za pomocą terapii szokowej.

Podobne tematy